Cel mai greu/Cel mai usor

Cel mai greu/Cel mai usor | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Care e lucrul care vi s-a parut cel mai greu de facut de cind ati devenit mama? Dar cel care va face cea mai mare placere?
Am sa raspund eu prima.
Cel mai greu mi se parea/pare ca nu puteam/pot (!!!) sa ma duc la baie cind aveam nevoie.
Cel mai placut e acum cind stam cite o jumatate de ora "discutind" cite ii trec lui prin capsor.
La voi?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Si la mine cu dusul la baie era (si inca e) o adevarata problema... Imi vine sa rad fiindca nu mi-a trecut prin cap ca in aceeasi situatie se pot gasi si alte mamici... Dar cel mai greu mi se pare atunci cand trebuie sa te scoli in toiul noptii cand esti obosita praf. Din fericire la noi se intampla doar o singura data pe noapte.
Dar sunt atat de fericita atunci cand o vad pe Irina zambind... Are 1 luna si o saptamana si face primele ei zambete...cam rare dar le face. Pana acum le facea doar cand visa. Atunci cand se intampla nu stiu daca sa rad sau sa plang...
Cel mai usor/placut lucru e sa ma gandesc ce o sa facem impreuna cand o sa crestem mai mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Cel mai greu a fost cu lipsa serviciului o perioada (workaholic ) si inca este ca tre' sa fiu la 5 acasa, sa "inlocuiesc" bona si nu intotdeauna termin "urgentele" zilei, chestie care ma scoate din minti.
Cel mai placut este sa "ma pupe" Monica si sa ma stranga in brate si muulte alte chestii (chiar si sa-mi spuna "tata" asa cum imi spune acum)

Monica (1 an) si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Cel mai greu imi e sa urc caruciorul.
Cel mai placut e sa-i iau in brate si sa-i dragalesc. Vorba sotului meu: "Balsam de pus pe rana"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cel mai greu a fost la inceput, cand am stat inchisa in camera cu bb doua saptamani la rand (nu mai puteam sa stau in casa, imi venea sa mor) si eram cam isterica pentru ca ma tot agitam, ca n-o sa am lapte, ca nu stiu sa fac aia, ca nu stiu ce, ca are bb margaritel etc etc etc.
Cel mai ushor? Sa iesim in parc, sa ne giugiulim, sa ne fugarim, sa "stam de vorba" (asta e ultima faza, incepem sa vorbim mai mult).

Numai bine!


ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Cel mai greu mi s-a parut perioada de dupa nastere cand ma trezeam din ora in ora, si mi se parea ca acea perioada nu se va termina niciodata.

Cel mai usor/frumos este cand o vad cat de dulce este, cum se bucura ori de cate ori ma vede si da niste chiote de bucurie, si apoi ma gandesc ca va creste ea mai marisoara si atunci vom pleca noi fetele singurele la suete si la ce-o sa ne mai povestim una alteia cate-n luna si-n stele ....abia astept

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Mie cel mai greu mi s-a parut sa pot alapta la inceput. Ma dureau ingrozitor la fiecare alaptat, pe toata durata alaptatului si treaba asta a tinut vreo doua saptamani. Mi-am dorit foarte mult s-o pot face asa ca am strans din dinti si am continuat. Apoi a devenit floare la ureche.
Cel mai mult imi place cand rade in hohote atunci cand il gadil sau il pup pe burtica, sau obrajori, e atat de scump cu rasul lui dulce, ca-mi dau lacrimile de multe ori.

Adela
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Cel mai greu mi-a fost... alaptatul.
Cel mai placut este cand... ma pupa pe haine, in timp ce suntem afara, la plimbare. E cea mai de pret declaratie de dragoste pe care o primesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Cel mai greu mi se pare sa tin pasul cu energia ei debordanta si cu faptul ca nu vrea deloc sa stea singura.
cel mai usor mi s-a parut sa alaptez,oriunde si in orice pozitie :))
Ma topesc dupa zambetul ei si ganguritul cand se lipeste cu fata de mine.
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Cel mai greu a fost cand ma trezea noaptea de zeci de ori! Ajunsesem sa ma trezesc din sfert in sfert de ora.Nici n-apucam sa adorm, si iar incepea circul.A fost cumplit!
Cel mai placut e cand ma ia in brate.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Cel mai greu mi s-a parut de suportat perioada de colici, plansul pe care nu-l puteam linisti in nici un fel.
Cel mai usor si frumos a inceput sa fie dupa 2 ani, cand fiecare gest, zambet, cuvant te face sa simti ca MERITA!

Mergi la inceput