care sunt pozitiile indicate pt a ramane gravida?

care sunt pozitiile indicate pt a ramane gravida? | Autor: anne-marry

Link direct la acest mesaj

ziceti-ma va rog care sunt pozitiile indicate pt a ramne gravida? pozitiile de....
sau mai bine zis care este cea mai indicata. care este?
sunt pusa pe fapte mari luna aceasta, si vreau sa fiu pregatita cu tot arsenalul, fiindca, incepand de luni......calc totul in picioare..........ei.......sau cam asa ceva.........

pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

cand le descoperi sa ma anunti si pe mine..

MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

mariutza draga, pozitiile cele mai eficiente sunt alea in care penetrarea este cea mai adanca. Deci, daca voi ati fost copii cuminti si-ati exersat indeajuns pana acum, poti spune cu exactitate care pozitiile in care tu te simti cel mai adanc penetrata (asta ca sa ajuti si mai mult mititeii sa strabata dincolo de colul uterin): pozitia clasica, el deasupra, este o pozitie foarte buna. Alea pe la spate cina nu-s prea eficiente. Se spune iar ca daca el se retrage repede dupa ejaculare ai spori iar sansele (asta nu stiu de ce).
Apoi dupa ce faceti treaba aia rusinoasa, pune-ti o perna sub fund astfel incat zona pelviana sa fie cat mai sus astfel incat batrana gravitatie sa-si faca datoria si in cazul micutilor. Unele dame prefera chiar cu picioarele pe pereti.
Nu uita ca dupa fiecare contact sa incerci sa te misti cat mai puti si sa stai asa cel putin o jumatate de ora (dupa fiecare contact sexual, colul uterin ramane deschis cam o jumatate de ora) - ca daca nu micutii pot s-o ia la vale inapoi.
Nu purcede la spalaturi vaginale in perioada cat vrei sa ramai insarcinata (ma refer cu cel putin o luna inainte) asta ca sa nu modifici pH-ul din interior.
Treaba aia rusioasa repet-o o data la 2 zile; nu mai devreme ca spermatozoizii nu au timp sa se maturizeze indeajuns si nici prea rar ca dup-aia poti pierde momentul propice. Calculeaza-ti teoretic ziua ovulatiei, adauga 5 zile inainte si 5 zile dupa si in toata perioada asta "calariti-va" puternic.

Cam atat de pe radio shantz. Spor la treaba, mariuta, sper sa ne dai vesti minunate luna viitoare.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

mirela cu siguranta iti voi sune.dar oricum cred ca ai citit mai sus ......
try esti o dulce si o simpatica....m-a amzat mult ce mi-ai spusins am si luat aminte......deci, am sa aplic ceea ce am invatat.luna asta chiar c m-am enervat rau de tot si ma pun iarasi pe treaba.
merci mult si ... pupici........
a! si astept noi pareri.......sfaturi.....etc...........

pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ete ca pe aia cu retrasu' repede dupa ejaculare n-o stiam, asta inseamna ca nici doua legate nu merge, nu?

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu nu inteleg chestia asta cu retrasul dupa ejaculare. Care e explicatia?

pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Eu zic ca pozitia cea mai buna e aia, in care spermatozoidul se intalneste cu ovocitul . Cred ca ar trebuii sa-i intreb pe ei...poate vor si o cina romantica ceva, inainte....

Pana la urma asta e esenta,rezultatul, pt ca in practica se pot face n pozitii..dar pana acolo sunt implicati tot asa n factori atat de la femeie cat si de la barbat..nu sta totul intr-o pozitie..ar fi simplu...si bineeee



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

eu ma gandeam ca nu trebuie sa se retrga imediat.sa mai stea acolo sa ..."infunde" la domnii.......intelegeti voi.dar dac asa trebuie.......aplicam legea........incercamsi noi toate sfaturile.ce sa ii faci???
anis, faza cu cina romantica.nu ar fi rau numai ca ar trebui sa papam noi ca sa ajunga si la ei, ca nu de alta, dar......nu am servicii de servit, atat de minuscule...incat sa le introduc cu penseta....
a! si daca mai pun si flori pe masa....un trandafir de preferat...nu ma "inteapa"? ...hihihi....

pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Sau faceti o calatorie pana la Manastirea Neamt, luati o camera acolo, ascultati cuminti pe nenea calugar ca aveti dus cu apa rece si CALDA in camera, treceti la fapte mari - paturile sunt super bune, va asigur eu ;) - si dupa constatati nervosi ca apa calda nu exista si apa rece e apa sloi, asa ca treceti cuminte in patut si dormiti fara spalat ... cah, nu-i prea placut, dar eficient. La noi a functionat super ... si cand esti sub ochii epicopului "nu stiu care" te simti si mai bine ca te gandesti ca-i faci lui Dumnezeu pe plac, adica va inmultiti.

Irinusha - cu minunea de 14 saptamani din burtica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Irinusha e o idee la care eu nu m-as fi gandit nici intr-o 1000 de ani..auzi la manastire......asta da pozitie !



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

iri SUPERRRRRRRRRRR
auziti voi fetelor?

uite ce am gasit accidental cautand dupa altceva, pe net...ia intrati voi pe adresa aceasta http://www.bioport.ro/Bioport/s3.html si vedeti la punctul nr.7 ce zice de faza cu retrasul imedfiat...nu este mare lucru, dar...tot este ceva, nu?
pupicei


pupici dulci...
anne-marry

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput