Yahoo Messenger

Yahoo Messenger | Autor: adi2003

Link direct la acest mesaj

Mi-am instalat acest program de curand. La mine merge bine, dar la fratele meu nu. Noi doi putem discuta cu voce pe messanger, dar cu scrisul mai putin, asta pentru ca lui nu ii apare pe ecran ce ii scriu eu. Ce scrie el se vede si pot sa citesc, dar ce scriu eu..nu mai ajunge la el.
Stiti cumva care ar putea fi cauza? La mine nu sunt probleme cu programul, deoarece mai discut si cu altii si merge bine. La el e undeva o problema. Oare care o fi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dede spune:


Fratele tau are instalat un firewall ?? Daca da, trebuie sa seteze firewall-ul in asa fel incat YM sa poata primi ceea ce scrii tu (in ZoneAlarms, este o optiune de genul "Act as server").
Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Nu stiu daca are instalat un firewall, dar sigur nu intentionat. As vrea mai multe detalii, please...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ramane inca valabila prima mea intrebare din acest subiect dar mai am o nelamurire in legatura cu acest program.
Daca eu nu am inca camera web si o ruda din alta tara are, prin intermediul acestui program, eu o pot vedea? E obligatoriu ca ambele parti sa aibe camera web pt. a putea vedea macar una imaginea celeilalte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

adi,daca tu ai camera web si cealalta persoana nu are,inseamna ca ea te poate vedea pe tine si ,of course,tu pe ea nu.La fel si cu microfonul,daca tu ai si interlocutorul nu,el te poate auzi.
succes.
ce nick ai?poate ne intalnim pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

As avea si eu o intrebare: am camera si vreu sa vb u cineva,sa ne vedem.dACA CUMVA INTRA ALTA PERSOANA NE VEDE IN ACEL MOMENT SAU NU?Pot face cev c sa ma vda numai o persona in acel moment?

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Dana, te duci in meniu.. la Login, preferences, Webcam,
si bifezi.. allways ask for permision..

Cu respect,
Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Adi la mine e exact invers: fratele meu vede ce scriu, dar eu nu vad ce imi trimite el(sau altcineva). L-am instalat si dezinstalat de nustiu cate ori, dar tot degeaba!! Dede ce e ala firewall??.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

quote:
Originally posted by ralucami

Adi la mine e exact invers: fratele meu vede ce scriu, dar eu nu vad ce imi trimite el(sau altcineva). L-am instalat si dezinstalat de nustiu cate ori, dar tot degeaba!! Dede ce e ala firewall??.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!



Bine ca stiu ca nu e frate-meu singur in situatia asta. Ai incercat sa vorbesti cu el prin microfon sau camera web? Cu microfon intre noi doi merge, cu camera web nu l-am vazut la prima incercare, dar mai repet operatiunea.
Si totusi ce e de facut? Poate stie cineva vreo explicatie...sau poate chiar firewall-ul e de vina, numai nu stim noi sa il identificam. Ai WXP?
Sa stii ca si frate-meu a reinstalat programul de mai multe ori si tot asa. Inseamna ca ceva ii blocheaza informatia scrisa de altii pe yahoo messenger...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Ce bine ca s-a adus vorba despre yahooMessenger!;pt ca eu nu-l pot instala decat pe cel Japonez si nu am ce sa fac cu el! Imi poate spune cineva cum se face!Eu am Windows excel4.0 si un nene de aici mi-a spus ca imi trebuie unul de 5.0 sau6.o imi poate arata si mie cineva cum se face va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pengunica, nu am auzit de sistem de operare windows excel, nu are legatura excelu' cu ym, excelu' este unul din programele din pachetul microsoft office, ala de faci spreadsheeturi cu el. Tre sa cauti sa vezi ce sistem de operare ai, daca e unul vechi inainte de win 98 pune altul nou ca ym pe alea vechi nu merge.
Clicaie pe control panel/system/general acolo iti da info despre sistemul de operare.
Si cum nu poti sa pui ym decat ala japonez? Ai tastat yahoo.com/messenger si te trimite la cel japonez?
Ai incercat asa?
http://messenger.yahoo.com/ e in engleza. Ma gandesc ca poate ai clicait tu pe local yahoos din josul paginii si te-ai dus direct la japonia.

Oana_B

Mergi la inceput