FIV 3

FIV 3 | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Suntem optimiste si increzatoare ca va fi bine!!!

Gabi si Simonica de 2 anisori .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Bunadimineata fetelor!Astazi va doresc o zi minunata.


Am facut un nou subiect.Decand cu FIV-urile fierbinti se scriu repede paginile.
Bine ai venit Sophie!Eu sunt cea mai veche si cea care a reusit pana la capat,singura deocamdata de pe acest forum.Noi facem FIV in primavara pentru nr 2.
Ralu,Cored,Anemona sa stati cumintele in pat ca sa se prinda bb-ii unde trebuie.
Sophie,cate zile ai stat in pat dupa ET?Eu am stat 2 saptamani la ambele FIV.Doctorii din Romania spun sa stam doar 3 zile.Eu cum ma ridicam din pat imi era teama ca'i pierd.Imi era teama sa ma duc si pana la baie ...
Voi sa nu fiti exagerate ca mine...doar stiti ca eu va intrec pe toate in stres...
Monica,imi pare tare rau...la fel si pentru Denisa.Trebuie sa aveti puterea sa o luati de la capat.E foarte greu sa reusesti din prima.Chiar o sarcina normala se prinde greu din prima...sunt femei si femei.
Dupa ce am primit raspunsul pozitiv de la prof Ancar ne spuneam unul altuia"Doamne,ce noroc am avut!"O sarcina FIv este o mare loterie dar pentru noi este ultima sansa!Nu renuntati usor la aceasta sansa daca aveti posibilitatea materiala!


si la toate!!!!

Gabi si Simonica de 2 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Gabi, nu o uita si pe Cloe. Si ea a reusit FIV (chiar din prima), deci sinteti doua cu succes. Sa nu speriem fetele noi venite. Se poate, fetelor!! Ratele de succes sint intre 15 si 60 %, de la un continent la altul, si bineinteles ca sint f. mult influentate de virsta, diagnostic, si motivul infertilitatii.
Sophie, bine ai venit si sedere cit mai scurta (adica sa fie cu ochisori cit mai repede).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor, nu se poate, nu-mi vine a crede...Monica, Denisa imi pare rau si-s alaturi de voi, stiu ce simtiti,credeti ca s-a prabusit cerul pe voi si ca D-zeu nu este drept, dar trebuie sa fiti tari si sa nu disperati, luati exemplu de la mine care am zis ca mor dupa al 2-lea Fiv nereusit si uite-ma acum din nou f.optimista si increzatoare de a incerca din nou sa-mi realizez visul.
Trebuie sa luam exemplu de la Gabi si Cloe care au reusit, deci se poate chiar daca sanse sunt doar 15-20%. Va sunt alaturi si
Ralu, Anemona, Cored va pupic si aveti grija de voi si de bebei, trebuie ca voi sa reusiti.
Va pupicesc cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Sophia bine ai venit printre noi si o sedere cat mai scurta aici, imi pare rau pt.cele doua nereusite dar de data asta sper ca va fi bine, iti doresc din tot sufletul.
Te pup si sa auzim nmai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Neata fetele! M-am intors de la Medsana unde am facut dozarea de estradiol si progesteron. Azi mai stau doar in pat, de maine bantui prin casa.
Sophia, si eu am facut luni ET cu embrioni congelati (ICSI). Mi-au transferat 4 si fac testul pe 10. Asteptare usoara si placuta!
P.S.: ...avem de-ales?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Cum te simti Raluca,ce fac bbei?
Monica tu ce urmezi sa faci acum dupa esec?
Doamne oare nu sunt si resusite? Numai Cloe si Gabi.Unde or fi procentele de 15-20 la suta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cored spune:

fetelor, m-ati intristat complet....doua nereusite intre noi... ma doare sufletul pentru voi si va inteleg cat de mare va este dezamagirea. dar asa cum s-a spus pe forum fiecare cu sansa lui si cu momentul sau in viata. si eu cat am stat la clinica am intalnit persoane care au ramas de prima oara si acum erau la al doilea sau erau unele care incercau pentru a 4 oara si erau extrem de optimiste. am auzit chiar pe cineva spunand ca nu crede in aceasta procedura si cu toate astea incerca a 4-a oara.de ce? daca nu credea...pentru ca undeva in adancul sufletului exista speranta. asta trebuie sa existe si la noi. eu am sa sper pana in ultima clipa. chiar m-am mobilizat si stau numai in pat si-mi mai dezmortesc din cand in cand picioarele. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Cored imi place mult ce ai scris.
Fiti optimiste ca visul vi se va implini. Nu mai e mult si veti reusi cu toate!!!!!! Si eu cu voi sau dupa voi.

Va asteptam si vestile cele bune.

Va pup pe toate.
Marcelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Monica si Denisa, imi pare atat de rau...
Inca o data - sper sa aveti putere sa o luati de la capat. Am auzit si eu de multe fete care au reusit chiar dupa mai multe esecuri decat ati avut voi. Eu am avut noroc ca am reusit din prima, si inca s-au prins amandoi. Nu trebuie sa renuntati la visul vostru. Stiu ca este greu din toate punctele de vedere: emotional si financiar (si eu aici am platit totul din buzunar), dar va rog aveti incredere ca Dumnezeu va va ajuta pana la urma!
(Corina, multumesc frumos ca m-ai amintit si pe mine la succese )
Sophie, imi pare f. rau si de nereusitele tale si iti doresc din suflet sa reusesti de data asta!
Va pup cu drag si ma gandesc la voi toate,
Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Am sunat la clinica si abia luni ma duc.

Mergi la inceput