LISTA DE RUGACIUNI

LISTA DE RUGACIUNI | Autor: adimercedes

Link direct la acest mesaj

Haideti sa ne postam cererile de rugaciune aici...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Ok, hai ca incep eu: Miercuri, 29 nov. sotul meu va avea operatie de sept. Ma rog sa iasa totul bine, fara probleme si sa se vindece repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Fetelor, eu as avea o alta propunere, nu stiu, mie seara mi se pare un pic mai bine, mai ales ca eu lucrez de multe ori sambata-dar asta este ceva subiectiv, eu vroiam numai sa va intreb daca nu ar fi mai bine sa ne stabilim vineri seara, la ora 21 sau poate 22 (si mai bine), atunci copilasii sunt in general in pat, si mamicile au un pic de timp sa respire...nu stiu, eu dimineata am cel mai mult stress, fie cand lucrez, fie cand sunt acasa, atunci se aduna alte treburi...este numai o propunere, sa vedem ce parere aveti! In plus, vinerea este, cred eu, o zi mai deosebita, cand multi dintre noi, unii prin postit , altii (ca mine...) prin dorinta, incercarea de a posti :-(( , parca sunt mai inclinati spre rugaciune...
Acelasi mesaj o sa il pun pe ambele topicuri, ca nu prea stiu cine unde citeste...
Draga Ruxi, propunerea mea ar fi deci, sa incepem vineri, pe 31.10, la ora 22 (ora RO), atunci poate, fiecare in coltisorul nostru, sa aprindem o lumanare, si fiecare dupa felul, puterea si voia lui, sa se roage pentru ce am stabilit impreuna, unii 5 , altii 10, altii mai multe minute....fiecare dupa cum simte...
Toate bune, si astept parerile voastre!
Cu drag, Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Ce m-am zapacit! Se vede ca inca nu imi bausem cafeaua de dimineata cand am scris celalalt mesaj... Data operatiei este 29 OCT., nu nov, asa cum am scis mai inainte... Mii de scuze. Daca apucati pana incepem efectiv sesiunea de rugaciuni sa ziceti un "Doamne ajuta" si pentru sotul... Va multumesc, Adi

Mirunda: Eu sunt de acord si vinerea seara... Dar unii sunt mult in urma cu ceasul si pentru ei o sa fie la mijlocul zilei sau dimineata... Hai sa vedem cine ce mai zice...

Where there's a will, there's a way!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lix spune:

adi
eu o sa ma rog pentru sotul tau. multa, multa sanatate.



eu inca ma gandesc ce o sa scriu. probabil luni o sa postez mesajul aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Adi, si eu am sa ma rog pentru sotul tau! Cat despre serile de vineri...si mie mi se pare mai potrivit asa. Oricum, sunt cu voi!
Victoria si minunea mea Daria

http://community.webshots.com/user/tangorezu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Adi,o sa ma rog si eu pentru sotul tau. Cum il cheama? Deci, cand ne rugam vineri? pupici, gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Miercuri, 29 oct. Ma voi ruga pentru sotul tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu ma rog sa am copii...

Deci ramane pentru vineri seara, ora 22?

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sotul Meu e TUTU (ca trenu' ).

Victoria, esti pe lista

Multumesc, Adi

"Where there's a will, there's a way!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Si eu ma rog pentru bb. Fetelor ramane vineri seara? pupici, gabi

Mergi la inceput