Schema tratament

Schema tratament | Autor: meme

Link direct la acest mesaj

Va rog sa-mi spuneti si mie,voua cum vi s-a prescris sa luati Sumamed?Inteleg ca exista mai multe scheme de tratament.Mie mi-a fost prescris pentru Chlamidia.Doctorul ginecolog mi-a spus sa iau 2 pastile a 500mg,doza unica,biologul care mi-a depistat infectia mi-a spus ca aceasta doza se repeta dupa 7 ,respectiv 14 zile,iar urologul i-a spus sotului ca el l-ar sfatui sa ia cate o singura pastila,trei zile la rand.Nu stiu ce sa mai cred.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Meme, din ce mi s-a recomandat mie si din ce mai stiu si din alte surse, se iau doua comprimate de 500 odata si apoi, la 24 de ore, inca unul. In nici un caz numai doua si atat. De fapt intr-o cutie sunt trei comprimate. Si neaparat tratat si sotul, la fel.
Multa bafta, meme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura miu spune:

da fetitza si eu am luat summamen ptr o infectie si tot 1/zi am luat cred ca 3 sau 4 pastilutze..sunt extrem de puternice sa nu uiti sa iei si Stamicin..sa nu dai in altceva..
imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nu sunt chiar asa de puternice cum se crede...(Eu am toxoplasmoza...si tot am de vreo 4 ani..:)) Am facut o gramada de ture de tratament cu Sumamed...Ultima data am luat 5 saptamani, farmacista atunci cand am cumparat mi-a zis "treaba dumneavostra, dar sa stiti ca muriti!"...:)...Am luat cate o pastila la doua zile.
Dar mi-am facut ecografie sa vada cum stau cu ficatul. Apoi am bagat si o tura de antibiotice pentru CMV.
Nu te speria asa de tare, incearca insa sa ceri si a doua parere daca ti se pare ca tratamentul suna aiurea.
Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

O a doua parere de la un ginecolog...:)
Numai doua pastile eu nu am luat niciodata. De la trei in sus, in diverse scheme.

Mergi la inceput