Bebei care se descalta

Bebei care se descalta | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Mai oameni buni,copilashul asta al meu ma baga la casuta cu glumeti!Indiferent ca are siretele legate doar o data sau cu doua mii de noduri,tot reuseste sa-si scoata incaltamintea!Tot timpul,pe strada sau in magazin,ma bate cineva pe umar sa-mi dea ghetuta(ele)-si ciorapeii,de multe ori,ca nici aia nu mai trebuie sa stea in picioare.Voi tot asa a-ti patit cu bebeii?Cum a-ti scos-o la capat?Nu m-ar deranja prea tare daca macar i-ar tine in manuta,da'ii arunca cit colo si eu nu ma pot uita numai la el,si are o iuteala...
Multumiri anticipate


Iren&Bogdanelu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am si eu o specie de asta acasa...Pentru cei care au gasit vreo 2 papuci...veniti sa va dau si restul
Sper sa se rezolve cu timpul...nu mi-am batut capul doar incerc sa fiu mai atenta!

Marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

si fetita mea face la feldar e mai simpatica
cind incearca sa se incalte cu incaltamintea mea(are doar 1 an
si 4 luni)
cred ca ar trebui sa-i incaltam pe pici cu cizme de pescar

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ottisimo spune:

cunoastem...si a mea e asa satisfacuta cand se descalta...mie nu-mi convine ca pune mana pe talpa si apoi baga in gura...

simona si bb carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evadindeva spune:

Mamici scumpici, nu disperati , trece ea si faza asta. Si mandretea mea de fata arunca cat colo incaltamintea si ciorapeii ba chiar si ursuletii sau alte animalute ce poposeau la ea in carucior. Cred ca se distreaza micutii, asta e, la varsta lor se distreaza si ei cum pot. Mai incolo, or sa vina altele, hihihi, ca de exemplu scrisul pe peretii proaspat zugraviti. Rabdare deci, se fac ei mari odata si odata!!!!!
Multi la mamici si la bebeii nazdravani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Shi Naomi face la fel dar demult.Acum are in plus shi ghetutze shi distractzia este mai mare!Eu ma multzumesc sa i le iau cind apuc sa vad ca a reushit debarasarea de surplusul din tzinuta shi...gata. Shi pe mine m-au ajuns din urma batrinei prin magazine shi se opreau in fatza carutzului,cred ca sa fie siguri daca posesoarea este fi-mea.
Otti,sa o vezi pe Naomi ce viteza are la indesat adidashii in guritza,dupa ce am pus-o in carucior,de pe cimp.Daca sint curate incaltzarile,nu o tenteaza absolut deloc!Este mai interesant apoi sa-i scot tzarina din gura,caci nu ma lasa de nici o culoare!
Asta este!Rabdare shi...las' ca se fac ei mari!
Apropos,da' o solutzie de tzinut caciulitze,tikii sau esharfe pe capul cupilului,avetzi?Ca Naomi le jumuleshte shi p-astea imediat



Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_tud spune:

trece si faza cu descaltzatul.

urmeaza altele....
te las sa descoperi ce obiceiuri urmeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

He he,Anna nu se descalta,ca are papuci cu cataramadar sosetele nu stau mai mult de doua secunde.In schimb,palariute ,caciuli sau elastice de prins parul,nici vorba de asa ceva.asa facem,eu i le pun ,ea le da jos,nu stiu ce o sa fac la iarna cind o fi mai frig.Deocamdata am renuntat la elastice de par si agrafe,am tuns-o scurt si nu mai e nevoie.
Pupici

Corina si Anna nazdravana

Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve.
( Paolo Coelho)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

La fel pateam si eu prin magazine cand era Daria micuta. Treaba e ca n-am scapat nici acum la 2 ani si o luna de aruncat pantofiori si sosete prin casa. Are o boala pe sosete si cum nu sunt atenta o
gasesc in piciorusele goale. Mai mult, si-a facut un "loc de aruncat sosete" dupa canapeaua din sufragerie si eu uita mea acolo si tot intreaba dupe ce comite fapta "Unde a aiuncat soshete?". Bine ca a venit frigul si are acum strampi si nu mai e asa simplu sa-i dea jos.


Catrinel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Buna!
La fel face si Cristi, indiferent ce are in picioruse, sosete, botosei, etc. Iar eu ii iau si ii pun la loc in picioruse de cate ori este nevoie. Sper totusi sa-i treaca repede pentru ca vine vremea rece si nu se poate sa stea descult afara!!! Face si ordine in carut cu jucariile, iar eu ma opresc, culeg obiectul si il pun la "murdare"...
Dar, cel mai simpatic este cand, in timp ce mananca si are mancare in gura isi baga si piciorul cu soseta!!!

Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Sa nu uit! O alta placere de-a lui este sa-si scoate sireturile si le rontaie!!!

Mergi la inceput