diapozitiv cu povesti

diapozitiv cu povesti | Autor: cici

Link direct la acest mesaj

se mai gasesc undeva diapozitive sau diafilme cu povesti?
cred ca copii ar fi foarte impresionati de o povestioara
proiectata pe perete!mai ales la 1 an si 4 luni cit are fetita mea.
in oras la mine am cautat dar vinzatoarele au ramas mirate
chiar :o, nu asa ceva de mult n-am mai vazut!!
stie cineva unde se mai gasesc?


cici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Draga Cici,
Mama mea este educatoare si stiu ca la gradinita au de f. mult timp, chiar de cand eram eu mica. Poate discuti cu cineva de la o gradinita sa ti le imprumute pe rand.
Eu stiu ca inainte se gaseau la librarii, unde erau si povestile pe casete. Daca vrei pot intreba si eu in Bucuresti.

Adriana in 23 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Eu am vazut ceva de genul asta intr-o revista de copii. O carticica de povesti, cu un aparat si cateva filme de desene animate pentru proiectii pe perete. Costa in jur de 750.000 lei, din cate imi aduc aminte. Si am impresia ca se poate comanda prin posta.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

eu am acasa aparatul si vreo 10-15 filme. Aparatul l-am recuperat de la ai mei iar filmele mi le-a facut cadou o colega.
Cici, din proprie experienta īti spun ca la 1 anishor jumate nu prea au rabdare nazdravanii sa se uite! eu am avut o tentativa cu Vladutz acum vreo jumatate de an shi n'a fost chip sa-l fac sa se uite pe perete! vroia numa' sa traga de aparat, sa vada de unde vine lumina...Le-am pus deoparte si le-am dezgropat abia acum vreo doo sapt.
Acum, la 2 ani shi jumatate aproape cāt are el, pot spune ca se uita atent pe perete, nu mai e atras de aparatul īn sine, asculta povestea cānd i-o citesc dar are momente cānd ma bruiaza :-)) si īncepe sa comenteze imaginile pe care le vede.

Pupici

Monica

(daca aveti rabdare sa cautati, subiectul acesta s-a mai discutat pe larg acum vreo jumatate de an sau chiar mai mult)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Gand la gand,cici! Si eu voiam sa ntreb despre diapozitive!
Dar aparate de proiectat diapozitive se gasesc pe undeva? Al meu din copilarie nu mai e , l-am "reparat" eu intr-o zi !

Intr-adevar a fost mai demult un subiect despre diapozitive dar nu-l mai gsesc. Daca nu ma insel, exista in Bucuresti un centru de inchiriat diapozitive undeva pe Lipscani.

Alma , am vazut si eu carticica de care vorbesti in librari. Dar cred ca aparatul asa nu functioneaza decat cu un anumit format de diapozitize, adica cele care sunt incluse in pachet. Si mi s-a parut cam mult 750.00 lei.
Are cineva carticica ce diapozitive si cu povesti?

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

da, AD RISNOV, m-ar interesa sa stiu daca se gasesc
in Bucuresti.GASESC eu pe cineva sa mi le aduca de acolo.
si asta s-ar putea sa fie adevarat ,sa n-o intereseze decit de unde
vine lumina dar totusi as incerca pentru ca e foarte atenta si se bucura cind proiectez ceva cu veioza pe perete sau ii proiectez diferite animale cu miinile si lanterna.eu aparatul de proiectat il am de cind eram mica dar diafilmele nu le mai gasesc. nu stiu daca se mai gasesc in comert. am sa ma interesez si va scriu.
cit despre partea cu gradinita mi-e cam greu daca nu cunosc pe cineva aproape,sa apelez dar e o idee. vad eu cum fac.
oricum ,va multumesc pentru mesaje si astept noi vesti.


MAMICA GIANINEI


cici

Mergi la inceput