FIV 1

FIV 1 | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Am creat eu un alt subiect care sa cuprinda si FIV de toamna si de primavara numai conteaza ,sa fie cu reusita!


sila toate!

Gabi si Monica 2 ani .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Nimeni nu vrea sa scrie in week-end.Voi scrie eu...ca sa readuc subiectul.
Am scris si pe subiectul INSEMINARE ARTIFICIALA...


Sperati sa aveti un bb dar nu trebuie sa fiti sigure de reusita...ei spun ca reusitele sunt mari dar nu e chiar asa.Pentru fetele care incep tratamentele pentru FIv...sa nu patiti ca mine...puneti un semn de intrebare inainte de siguranta pentru ca sa nu aveti o cadere psihica ca mine.
Sansele sunt mici dar pentru noi va exista un Dumnezeu acolo sus care ne va ajuta.
Cand am reusit am spus"Doamne,mare noroc am avut!E o mare loterie!"

Fetita mea spune:

"Doamne,doamne ajuta..."sper sa ne ajute pe toate!

si la toate!!!!

Gabi si Monica 2 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Gabi, cred ca toate stim cat de mari-mici sunt sansele de reusita. Eu zic ca e o loterie dar daca tot ne-am hotarat sa jucam la ea, macar sa ramanem optimisti.
Eu am facut a2a injectie de stimulare (Pergonal) si ma gandesc ca daca tot am facut toate astea, macar sa cred in sansa mea.

Apropos, injectiile nu sunt chiar asa rele cum ma gandeam eu. Ba chiar nu ma doare aproape deloc cand le face, doar ca mai tarziu se simte locul unde mi-a facut (intramuscular).

Ce spun celelalte fete care fac FIV, cum merge?

Va pup pe toate si weekend placut in continuare,
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

monbb1 eu azi fac prima injectie de stimulare.Deci suntem aproape.Cand trebuie sa te duci la control?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cum am mai spus ,chiar daca sansele sunt asa de mici...este singura sansa sa avem un bb.Dovada ca se poate sunt EU si FETITA mea.Sansele sunt mici dar exista.
Eu sper sa reusesc si de data aceasta.daca nu aveam incredere in procedura numai incercam odata in primavara.

sila toate!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabi si Monica 2 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Parvutoiu Anca spune:

'Neata fetelor,

PIA, ce ma bucur ca ai scapat de chiuretaj - super, asa sa ramana!!

Mie mi-a spus Niculescu ca daca pana Duminica nu se opreste sangerarea de avort( care de miercuri deja era destul de mica) sa vin luni sau marti sa ma chiureteze. Am luat 3 zile la rand, cum mi-a dat, Ergomet si vineri dupa-masa ( ca si TINE, PIA!!) nu am mai aveam nimic, nimic, deci AM SCAPAT SI EU!!!

In rest, tot ca si tie, Pia draga, mi-a spus ca ne vedem dupa primul ciclu, deci astept si eu sf.Oct., dar ptr a ma duce doar ptr simplu control si ptr a-i comunica clar ( in caz ca va fi de alta parere) ca imi iau cateva luni de repaos.

Asa ca Gabitule, ff bine ca ai facut acest subiect comun toamna-primavara ca incepem sa strangem gasca de primavara deja.
Apropo de analize - zici ca ti-a iesit Candida, etc, dar simptome aveai?? Mancarime, etc???

Iarasi mi se anunta o saptamana 'turbata', dar voi intra cum pot, de cate ori pot, va doresc multa sanatate la toate si o saptamana buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor, va multumesc din suflet, se pare ca de data asta D-zeu a tinut cu min si am scapat de chiuretaj. de vineri ma simt excelent.
Gabito chiar daca stim care-s sanseletot nu ne pierdem speranta.
Monabb, denisa va tin pumnii si sa aveti cati mai multi foliculi si embrionasi cat de multi si sigur peste cateva saptamani sa ne dati vestea cea buna.
Va pupe toate si va doresc o saptamana plina de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

buna dimineata, fetelor;
in sfirsit am inceput si eu sa fac analizele; simbata am fost in iasi si am facut lh, fsh si estradiol; marti trebuie sa sun pt rezultate; joi din nou la iasi pt ecograf; trebuie sa fac eco in zilele 7, 9, 11 de ciclu ca sa vad ce fac ovarele mele dragute si of course si uterul; in ziua 14 din nou lh, fsh si estradiol, si in ziua 21 progesteron, estradiol si prolactina; pe 23 oct merg din nou la dr ancar sa-si spuna parerea in leg cu rezultatul analizelor; nu stiu de ce, dar eu am o liniste in mine, sunt increzatoare ca analizele vor iesi ok; si chiar daca nu,voi rezolva pribleme care apar; sunt f hotarita sa incerc un nou fiv in feb-martie;
succes denisei si monicai; ma rog pt voi fetelot sa fie bine; vrem reusite cit mai curind ca sa ne dati aripi si noua;
va pup si o saptamina cit mai buna;
multumesc din suflet anca pt cuvintele tale calde; esti o tipa f puternica, sa stii; te admir sincer;
oana magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Oana,dar pe mine in Bacau de ce m-au pus sa astept 2 saptamani pana la rezultate?Abia vineri am rezulatatele la analize.
De care eco faci in Iasi?Pe mine nu m-a mai pus la eco ci doar analize de ziua 2-3.Cica dupa rezultat imi zice ce sa fac mai departe.Unde mergi la iasi la eco?Poate imi da si mie luna viitoare si nsa stiu unde sa ma duc.
Mi-a iesit conforma anlizelor candida,trichomonas si chlamidia.Eu nu simt nimic,nici mancarime,nici usturime...nimic...nu e promadat cand imi iese asa...am mai facut tratamente pentru ele.Sunt f.sensibila si iau imediat microbii.Joi am incercat sa iau legatura cu Ancar sa-mi dea tratamentul dar nu am reusit nici pe fix nici pe mobil.Cred ca a fost f.aglomerat la Medsana si nu pot suna decat cand are consultatii ca sa se uite pe analize.Acum astept ora 14.30 ca sa incerc sa dau de el si sa-mi dea tratament.

si la toate!!!!!!!!!!

Gabi si Monica 2 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ancuta draga mea ce ma bucur ca ai scapat,bravo, deci ne vedem dupa menstra de la sf.lunii la Niculescu, sunt tare curioasa ce-o sa zica atunci privind FIV-ul si eu ca si tine vreau sa mai astept cateva luni, deci sigur o lasam pt.la primavara.
Ralu draga mea tu ce faci de nu dai niciun semn de viata? De Ileana ce mai stiiiiiiiiiii???????
Gabito ai de tras cu candida asta, ai de grija de acum incolo.
Oana este f.bine ca esti linistita si increzatoare, deci vom fi 4 in primavara pentru fiv...sa speram ca fetele care fac fiv acum intr-o luna sa ne dea vestea cea buna ca pe urma sa urmam noi si sigur vom reusii toate.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Denisa, iti tin pumnii azi la prima injectie. O sa fie simplu, ti le faci tu, sotul sau altcineva?
Eu am primul control maine, marti, analize de sange si in fct de rezultat incep apoi ecografiile.

Pia: Merci, incep tot mai mult sa ma gandesc cati embrioni...sper sa fie cat mai multi dar nu exagerat (frica de hiperstimulare) si fac tot ce pot ca sa va dau o veste buna la sfarsit.

Anca: tare ma bucur ca ai scapat si tu de chiuretaj. Sa fie bine in continuare.

Raluca, ce se mai aude cu transferul tau, pe cand?

Va pup, o saptamana buna
Monica

Mergi la inceput