Liceul Dimitrie Cantemir (Bucuresti)

Liceul Dimitrie Cantemir (Bucuresti) | Autor: Catan

Link direct la acest mesaj

Buna .Vreau sa stiu daca e cineva de la Dimitrie Cantemir din Bucuresti pe strada Galatilor.Eu am invatat acolo din clasa a 9-a pina in a12-a diriginte ,proful de romana Rusetski avea si o clasa de teatru.Ca profesori aveam o profa grasa de fizica nu-mi mai amintesc numele .mai este proful de literatura universala Nicolae Havriliuc .Daca mai e cineva putem sa ne amintim de anii frumosi ai liceului .Eram in clasa 12F.Am inceput liceul la electrotehnica si am continuat dupa revolutie cind s-au schimbat profilurile in uman .Am apucat si treapta a doua.Eu am terminat in 1993.Va pup pe toti Catan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Bun gasit, Catan!

Eu sunt tot cantemirist, dar de la liceul infratit cu voi, cel militar din Breaza... se pune?
Oricum, poate fi si acesta un inceput... cu toate ca este peste imaginatia mea sa gasesc pe forum vreun tatic cantemirist brezean!

Numai bine!


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florys spune:

Ce vremuri...............

Cata chiar mai bine dispus citind mesajul tau ... mi-am amintit de profa de fizica...ce grasa era! nu intra ca oamenii pe usa ci trebuia sa intre stind in profil...si profu de univesala....si Gogu, ori profu de fizica din clasa a noua............

Ce mi-ar place sa gasim pe cineva de la Dimitrie Cantemir din Bucuresti.... (str. Galati)!

Cata ptr. "amintiri in amintirea amintirilor tirzii"

Flory

"Sanatate ca-i mai buna decit toate!
Albumul:
"http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Salut e-cata ,se pare ca sintem si de la acelasi liceu si chiar cu acelasi nume desi localitatile difera.dA SINTEM CANTEMIRISTI.Acum i-au schimbat numele fostului meu liceu in Cantemir Voda.Flory,mi-am amintit cum il alintam pe proful de universala Demolari ca era cu demolatul saracul ,din cauza ca noi dragii lui elevi il adugeam in pragul disperarii.Ce mai vremuri .................Mai ti minte ce peripetii aveam?Ar fi superb sa mai apara si alti Cantemiristi sa mai impartasim din impresiile de liceeni.Va pup.Catan .Flory si tie multi pupici si dai drumul cu amintirile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Catalina, iata-ti subiectul.

Ii invitam pe cantemiristi sa se adune aici. Redau mai jos raspunsul lui Catalin din subiectul pe aceeasi tema deschis de tine:


Draga Catalina,

Tot tu ai deschis un subiect identic: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14782
Poti continua discutiile acolo si poti oricand readuce in top subiectul cantemiristilor editandu-ti o postare de acolo.

Ca recomandare, poti intra si pe www.colegi.ro in caz ca nu ai facut inca acest pas... eu am intrat si am ramas surprins de numarul cunoscutilor re-descoperiti!

Multa bafta!
Catalin


Think pink!

Mergi la inceput