cine mai e ca mine?

cine mai e ca mine? | Autor: Catan

Link direct la acest mesaj

Am o bebita de doua luni jumate si nu doarme deloc noapte.zEste normal sa impinga cu piciorusele si miinile?Din cauza colicilor f multmulti care-i are?Dr mi-a spus ca nu-i nimic si toti copiii ssufera de colici.Voi ce credeti?Cind sta in patut toata noapte da din minute si din picioruse,de durere.Nu are febra si in timpul zilei doarme.Ce poate sa fie?E mai bine sa mergem la dr-ul ei ?e normal sa sufere de colici pina dupa trei luni?va multumim mult ptr raspunsuri.Eu mai am un baietel care tot nu dormea noptile dar in loc sa impinga cu piciorusele urla toata noaptea.ma simt f obosita.Va pupam Catan piciul nazdravan si bebita Cindy.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vivi.chiriac spune:

Am si eu un "bebe"{face 3ani}si cind ere mic pina la 5luni ma disperatnoaptea il plimbam in brate pt.de colici iar ziua dormea dus.Ii trecea durerea doar cind il tineam poe mine,insa daca in pui ceva cald pe burtica se mai calmeaza.Incearca sa-i dai ceai de chimen facut de tene nu ceaiurile care sint in farmacii.Ai incercat sa-i pui muzica?Uneori tine figura,si se calmeaza.Bafta sa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

E normal sa dea din mini si din picioare ,pentru ca nu-si poate coordona bine miscarile.Si nu cred ca e bine sa pui totul pe seama colicilor.In Japonia astia nu dau un astfel de diagnostic la bb.

LA virsta asta probabil ca inca nu distinge diferenta dintre zi si noapte.Trebuie tu sa o inveti lucrul asta.SA te joci mai mult ziua cu ea iar noaptea ritualul inainte de somnic.O baie ,laptic, cintece si mai stiu eu ce.Si suzeta mai merge.Stai putin linga ea pina se linisteste .Pune mina pe ea sa se simta in siguranta si adoarme ea pina la urma.Eu asa ii fac Tiarei de cind s-a nascut. Ca parea tare speriata la inceput si se linistea daca ii vorbeam si puneam mina mea "majica" pe pieptul ei.Si acum la 4 luni inca mai merge.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

E normal sa se agite asa la varsta asta. In timp isi va coordona miscarile. PEntru calmare eu il mangaiam pe al meu si ii cantam. Iar ziua cand il puteam supraveghea il asezam sa doarma pe burtica si s-a obisnuit si acum numai asa doarme. Si doarme mult mai linistit. Dar asa sa o lasi doar ziua cand esti langa ea, pana reuseste sa isi tina bine capul.

Mergi la inceput