Antigen giardia

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

crisstine, eu am dus ptr antigiardia la IDS Constanta, si fac fara probleme din scaun!

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstine spune:

Multumesc ,dar am vorbit deja.Fac si Synevo si iowemed din fecale.Eu vroiam din sange ptr. ca nu stiam ce fel fac analiza din scaun.Ma repet...am crezut ca este asemanatoare examenului copro,dar m-au lamurit aici,ca este cu totul altceva testul antigenul giardia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Eu stiam ca parazitoza se evidentiaza si in analizele "uzuale". Daca valoarea Eozinofilelor din hemoleucograma este in parametri normali, inseamna ca nu exista o infestare cu paraziti. Indiferent de tipul acestora.
Si daca zici ca i-ai facut deja analizele,intreaba pediatra daca nu sunt suficiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

un extraordinar de bun centru pt depistarea infectiilor in Bucuresti este bioilumedica.Multe persoane au fost la Sanador, Unirea si nu le-a iesit nimic. La Bioilumedica s-a depistat din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Mie mi-au spus la Cantacuzino ca antigenul se face din fecalele din dimineata respectiva. Si mi-au confirmat si ei ca la coproparazitologie giardia iese destul de rar.
Dar al meu nu face niciodata dimineata. Cum ati reusit sa faceti analiza?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

mergeti la bioilumedica, va garantez ca daca este ceva, iese si nu trebuie din fecalele de dim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxa spune:

sunt exact in aceeasi situatie cu Crisstine, baiatul meu are 9 ani si nu e destul de slabut, mai il doare burta, mai ii e greata. I-am facut la recomandarea pediatrei analizele, inclusiv pt heliobacter pylori si antigen giardia din scaun, coprocitologicul, etc. Am primit rezultatele, mai putin cel pt heliobacter, care va iesi luni. Suntem tot din Constanta si am facut analizele la NPA, pe str Tepes Voda, la recomandarea mai multor persoane.
Analizele sunt bune, mai putin eozinofilele care au iesit 6, si "rare levuri in scaun"...nu mai inteleg nimic. Giardia nu a iesit, dar eozinofilele sunt marite, levurile nu stiu ce-i cu ele. Luni revenim la pediatra sa vedem ce zice.
Am si eu aceeasi intrebare: unde pot face analiza pt depistarea antigenului giardia DIN SANGE? ca vad ca asa nu ajung nicaieri, daca mai pun la socoteala zecile de probe de kk duse la diverse laboratoare. Sunt dispusa sa ma deplasez si la Buc ca sa ii fac analiza asta.




Mergi la inceput