fara pampers

fara pampers | Autor: RosuAlina

Link direct la acest mesaj

Buna am si eu o intrebare,baietelul meu de 3,5 ani si inca mai face cate odata pipi pe el noaptea nu tot timpul ,este normal si pana la cati ani stie cineva sa imi spna ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi am scapat de pampers noaptea la 4,1 ani. Pana atunci mai facea si el, uneori in fiecare noapte, alteori facea 1 noapte si 4 nu. Cred ca o sa inceteze cand va fi pregatit, asta daca nu are nimic medical. Mai conteaza si cata apa bea inainte de culcare.
Eu ii spun lui Aidan sa ma trezeasca sa il duc la baie daca ii trebuie in timpul noptii, sa nu fie lenes :).

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Si al meu, la 3,4 mai face cateodata noaptea. Prefer sa-i pun pampers, ca daca se uda plange si il trezeste pe frate-sau, iar daca uda salteaua nu am ce sa fac in miezul noptii.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

David al meu are 2.5 ani si de la 2.1 ani nu mai are pampers.Uneori se mai scapa noaptea pe el insa de regula cand bea f multe lichide ziua.Noi ink avem bibele cu lapte seara si dimin si asta cred sa fie cauza.I-am baricadat patul cu paturici din material absorbant si dc face i le schimb.Acum de vreo 2 sapt n-a mai facut deloc pe el noaptea.Oricum ink e mic asa ca....nu-i bai.
Deci...nu te impacienta ca se invata el.

Mergi la inceput