despre prolactina mare

despre prolactina mare | Autor: Tia

Link direct la acest mesaj

fetelor, nu se mai termina belelele

ieri am luat rezultatul la dozarile hormonale printre care si la prolactina. spre stupoarea mea toate au iesit bine, mai putin aceasta prolactina care a iesit dublu fata de valoarea maxima = 54.59 (1.39-24.20) fix acum 6 luni am facut-o si era 14.59 (adica in limite).

s-a mai lovit cineva de o situatie asemanatoare? voi ce credeti?

va pup si va astept

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Si mie mi-a iesit prolactina mare ..si nu numai ...
cat dureaza tratamentul pentru aducerea in limite normale a prolactinei ?
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia draga...tocmai ma plangeam si eu de asta......

Ai uitat si prolactina mea e mare..la limita si mi s-a spus ca din cauza asta FSH a iesit mare.Si la tine a iesit FSH mare.....e si asta o cauza datorita prolactinei.

Ti-a iesit dublu? pe mine m-au intrebat sau mai bine zis sa ma uit sa vad daca imi curge ceva din san.verifica asta...desi nu e o regula....

Offff Tia.....parca si asa nu aveai destule pe cap....

Curaj!!!


AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis, nu e asa, e mult mai complicat, sa nu zic stupid..

.. acum o saptamana FSH-ul a iesit bine (ziua 14) .. acum 6 luni cand a iesit FSH-ul mare, prolactina era buna.... imi vine sa

n-am nici un simptom, nici dureri, nici lactatie, nimic...

asa e, vad ca nu se mai termina vestile proaste, de dimineata imi vine sa plang continuu..

sa-mi spui si mie ce-ti recomanda dr. pentru prolactina si FSH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia, tu stii foarte bine ca mie anul trecut mi-a iesit prolactina foarte mare, si anul acesta cand am repetat-o a iesit normal, fara nici un tratament. Eu spun sa mai repeti analiza asta.

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

da, m-am gandit si eu.. n-as vrea sa intru in tot felul de tratamente inainte de fiu sigura, mai ales ca am inteles ca este foarte instabila, orice fluctuatie emotionala poate sa-i schimbe nivelul.. psihic, ma simt groaznic, am senzatia ca nu mai reusesc sa ajung la liman. poate ar trebui sa ma linistesc, apoi s-o repet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Tia, nu stiu daca am scris vreodata sau daca ma repet, efectiv am uitat.
Da, toate problemele noastre sunt influentate de psihic, in creier se creaza totul si da totul peste cap!
Fetelor, nu mai fiti stresate!
hai, sa ne detasam si vom face si noi bebici dulci si sanatosi!!!

va pup fetelor,
MArcela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Draga Tia durata tratamentului pentru scaderea prolactinei este variabila in functie de cum reactioneaza organismul tau.Eu am facut tratamentul acesta prima data un an iar a doua oara 70 de zile.Acum am gasit o planta se numeste mielarea(Viex angus castus) , se face tratament 3 luni cu aceste capsule si efectul este scaderea prolactinei si cresterea fertilitatii.
ASI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Asi,de unde ai luat capsulele,se gasesc la farmaciile naturiste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Da se gasesc sub denumirea de FEMINALIN.In Cluj le gasesti la toate farmaciile naturiste.Costa 75 de mii 30 de tablete si se ia una pe zi timp de cel putin 3 luni.
Pupici si bebici
ASI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Asi, trebuie sa te feresti de in timpul tratamentului?

Mergi la inceput