Dieta de tip A (pentru cei cu grupa sanguina A2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

imi cer scuze, diana, nu vroiam decat sa fiu de ajutor. nu cred ca informatiile sunt toate aceleasi... cele din link-ul postat de mine par a fi "basic", ale tale sunt mai elaborate si, in plus, sunt in romana.
inca o data scuze, scuze, scuze... nici gand sa le stiu pe toate. ba dimpotriva.


pupici.

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Voi pune Luni si dieta de tip B.
Sper sa fiu de folos macar unora dintre voi.
Va pupic,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelas spune:

Poti sa imi spui cat costa o consultatie la d-na Varlan? Ca ma batea si pe mine gandul....
Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

300.000 lei
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Si eu am grupa B3,as dori si eu dieta pentru grupa mea.Cand ai timp,sa ne scrii si noua.
Mersi mult pentru efortul tau,dyana.


Sa auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysa spune:

interesant si foarte bine ai facut ca ne-ai scris dieta A. fiica-mea are A2, sotul AB4 si eu B3. asa ca astept cu interes si dieta B.

multam fain,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy spune:

Si pe mine ma intereseaza caci si eu am tot B3 dar RH negativ,sper sa fie aceiasi.si abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Dragä Dyana,

si eu si sotul avem grupa de singe A2.
Am citit ce ai scris si este drägut din partea ta cä te-ai gindit si la altii.
Vreau numai sä-ti spun, cä eu, din firea mea consum cu cea mai mare pläcere exact ceea ce trebuie!!!...cu f. mici exceptii...dar exceptia intäreste regula, nu???
Vezi, ce "nas" am???...mi-am ales exact mincärurile care trebuie!!!
Mai trebuie sä "lucrez" pe ici, pe colo...pe la cafea, de exemplu...care i-mi scoate apa din corp, si nu trebuie!!! Ar trebui sä mäninc mai särat, ca sarea face exact invers!!!...am singele cam gros si e naspa!!

Pupici de la Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Si io citind dieta am vazut ca sunt pe calea cea buna totusi, pestele si gaina sunt favoritele mele.
Cami, doctorii recomanda pe aici o aspirina pe zi ca sa subtieze sangele..da' aspirina nu altceva..

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Dragä Oana,

si eu am auzit de Aspirinä si cicä ar fi si preventivä pt infarct....dar eu uräsc medicamentele!!!
Am sä incerc o perioadä cu multä apä mineralä si o sä mäninc mai särat, cu toate cä nu-mi place...si nici iute!!!
Greseala mea era cä beam toatä ziua cafea si alt lichid deloc, sau poate maxim 0,5 litri.
Oricum, corpul isi ia cam 1,5 litri de lichid, din mincäruri, deci noi trebuie sä bem 1,5 litri de apä, sau suc de fructe, ca sä ajungen la 3 litri pe zi.
De vreo lunä, beau cafea si-i trag si un pahar cu apä pe lingä!!!...mä simt ca un butoi si am "rupt" usa de la WC!!!
Dacä dau gres, o sä apelez in ultimä instantä si la Aspirinä.
Eu mä "umflu" cu fructe si legume in stare naturalä..asa le prefer...dupä care fierte, sau präjite in putin ulei vegetal...dupä peste sint innebunitä, dar exact dupä äia care trebuie...atentie la peste sä nu fie gras!!!
Hai cä mä opresc...acum fac un curs de alimentatie, printre altele, si am cäpätina imbibatä de asa ceva!!!...dar imi prinde bine!!!

Pupici de la Cami.

Mergi la inceput