Nedumerire

Nedumerire | Autor: hristina

Link direct la acest mesaj

Nu e mare, dar exista.
Nu vreau sa se supere nimeni, dar totusi intreb.
Poti fi moderator daca ai postat pe forum fix 28 de mesaje? Nu ravnesc la postul asta, dar totusi...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu are relevanta speciala numarul de mesaje. Este la fel de adevarat faptul ca moderatorii sunt "culesi" din randul membrilor care posteaza dupa o perioada in care ei insasi se evidentiaza in sens pozitiv. Este un proces de durata in general si sunt destul de atent monitorizati tocmai pentru a avea daca nu certitudinea cel putin speranta ca sunt alegeri potrivite. Nu e deloc un secret faptul ca moderatorii sunt persoane prezente pe forum ca au contributii semnificative, ca se remarca prin felul lor de a pune problema, prin stil, prin logica sunt destul de multe criterii care sunt urmarite. De asemenea este la fel de important faptul ca a fi moderator este o propunere initiala si nu reprezinta un accept neaparat sau o obligatie. Ceea ce inseamna ca nu ne suparam in cazul unui refuz si purtam acelasi respect pe care l-am avut si pana in acea clipa. Mai trebuie sa precizez ca moderatorii noi sositi in echipa www.desprecopii.com se formeaza in fiecare zi, se modeleaza si devin din ce in ce mai buni in timp. Dar suntem o echipa si e Ok. Eu Marius dupa atatia ani (oh Doamne!) pot sa afirm ca am experiente inedite suficient de dese incat sa realizez ca ma formez din nou si din nou aproape in fiecare zi asa incat stiu cand am inceput dar nu se termina niciodata. Te asigur ca este munca si mare responsabilitate.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Daca nu s-ar putea nu s-ar face :)
Calitatea de om si capacitatea de a modera nu este direct proportionala cu numarul de mesaje.

Referitor la moderatori, weekendul acesta am avut un team building. Am discutat mult si am definit o serie de puncte care vor imbunatatii munca de moderare si relatia membrii-moderatori. O parte din idei vor fi vizibile altele mai putin vizibile, dar se vor simtii in timp.

Nu pot sa va dau detalii prea multe dar o sa revenim (noi echipa de moderatori) cu o serie de schimbari si noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

hristina si eu am fost uimita cind am vazut noul moderator!

Acum dupa explicatziile date de Marius si de Admin,este clar ca respectivul moderator este sau mai bine spus a functzionat pe acest forum sub un alt nick-name ,ca altfel nu vad cum si-ar putea da seama cineva despre calitazile cuiva care ...nu a scris pina acum aici!

Astept cu interes noile schimbari!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

hristina si eu am fost uimita cind am vazut noul moderator!

Acum dupa explicatziile date de Marius si de Admin,este clar ca respectivul moderator este sau mai bine spus a functzionat pe acest forum sub un alt nick-name ,ca altfel nu vad cum si-ar putea da seama cineva despre calitazile cuiva care ...nu a scris pina acum aici!

Astept cu interes noile schimbari!

dana


Si eu m-am gandit la asta, mai exact la ...Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui andacos

hristina si eu am fost uimita cind am vazut noul moderator!

Acum dupa explicatziile date de Marius si de Admin,este clar ca respectivul moderator este sau mai bine spus a functzionat pe acest forum sub un alt nick-name ,ca altfel nu vad cum si-ar putea da seama cineva despre calitazile cuiva care ...nu a scris pina acum aici!

Astept cu interes noile schimbari!

dana


Si eu m-am gandit la asta, mai exact la ...Elise


E una dintre candidate,dar...si "coincidentza"disparitziei olgutzei cu aparitzia noului moderator,nu e tocmai de lepadat!


Eiii,dam si noi cu presupusul acum,in lipsa de altele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ce are Tanda cu Manda?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

E clar ca Melise cotizeaza la greu, de asta a ajuns moderator. Macar sa stim si noi ce: o butelie, zacusca, gem... sa ne aprovizonam si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

E clar ca Melise cotizeaza la greu, de asta a ajuns moderator. Macar sa stim si noi ce: o butelie, zacusca, gem... sa ne aprovizonam si noi.


Muffin, eu n-am intzeles ce ai vrut tu sa spui?
Poate mai explici odata!multzumesc!

Marius,Tandea cu Elise sau cum?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Subiect deviat.
Muffin - la prima iesire din decor ne luam la revedere. No offence dar ceea ce ai scris este incalificabil.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

cine e scumpela care m-a avertizat?

Mergi la inceput