Mercurialis Salbe-crema pt. decalotare

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Roxy, din ce m-am mai luminat acum, citind de mai multe ori topicul,
eu cred asa: crema Mercurialis salbe - cea buna sa zicem este in ambalaj cu rosu/alb iar Mercurialis Perenis - cea care nu ne interseaza pe noi este in ambalaj albastru/alb.
Eu o am pe cea cu rosu, deci ma gandesc ca este cea buna pentru decalotare.
La Matei se observa un oarece efect, dar nu precum ma asteptam; probabil am avut asteptari fooooarte mari.
Intre timp re-cititnd m-am linistit.

multumesc din nou fetelor care au inteles cat de mult conteaza orice informatie sau nouate sau experienta personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Am tradus si eu prospectul la crema noastra - nu stiu ce sa mai zic, cert e ca Paul e acum liber de stres... PE de alta parte, pielea fiind fortata la pishu si alte situatii, poate se fisura si de aia o avea (pielicica) uneori un pic rosie.

Bafta tuturor - cine mi-a cumparat mie crema mi-a spus ca farmacista i-a zis (adica un telefon fara fir aici ) ca denumirea depinde de producator... si de aia e perenis ca e de la weleda.... se pare ca peste tot sunt oameni care spun ce tb cand e sa-si vanda marfa
Mai investighez - ca-s curioasa dc a fost bine sau rau intentionata farmacista.. oricum a zis (farmacista) ca e produs homeopat, nu este in prospectul pe care l-am gasit pe net (acelasi ca si cel din cutie) nimic de genul ca se aplica doare 2-3 zile si nici legat de varsta...

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

naspa situatia ... si ma intrebam de ce nu functioneaza?

am preluat de pe acest topic
Mercurialis Salbe - produsa de WELEDA - si am primit www.aponeo.de/produktdetail/87737/7-107/1572997-mercurialis-perennis-10-salbe.html&usg=oCk_Ed45IRTVFAV0Vvb9cpvrEi8=&h=300&w=300&sz=21&hl=ro&start=17&tbnid=pVswx_0Z4pyLGM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dmercurialis%2Bsalbe%26gbv%3D2%26hl%3Dro" target="_blank">asta.

acum aflu ca de fapt Mercurialis Salbe este produsa de Wala-Heilmittel GmbH si e cu totul www.apomio.de/images/products/dc/mercurialis-salbe-1448346S.jpg&imgrefurl=http://www.apomio.de/preisvergleich/mercurialis-salbe-30-g-wala-heilmittel-gmbh.html&usg=-kf7uBY9qvcz3Qi88smafyQOGEA=&h=100&w=100&sz=10&hl=ro&start=5&tbnid=dRT2Xtf-q2n-3M:&tbnh=82&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3Dmercurialis%2Bsalbe%26gbv%3D2%26hl%3Dro" target="_blank">altceva.

eu pe al meu il dau din ce in ce mai rar. Se vede doar capsorul - deci cca 5 mm e decalotat. naspa, nu? e ... asta e. se va rezolva ea in timp.
Problema e ca avand un tub atat de mare - am impartit tubul cu o prietena care are baiatul de 1 an si 2 luni si la fel - e trimis fff des la chirurg din aceeasi problema. Ei bine - la ea a functionat crema. Copilul e aproape decalotat complet.

acum eu ce sa mai cred? tipa zice ca nu a fortat cu nimic, nu a vazut deloc fisuri, l-a dat pe baiat de 3 ori pe zi cu crema si i-a facut un masaj usurel.

are rost sa comand alta crema?
si daca spuneti (cele din Germania) ca in farmacii nu se gaseste - de unde o putem cumpara?



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

In un lucru - in germana "salbe" inseamna unguent.

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ma uit acum pe tub (cel alb cu rosu) si vad ca scrie ca are "mercurialis ex herba ferm 34 c, 0.5 g", pe langa allium cepa si calendula officinalis. acum, care mercurialis este...eu stiu doar de perennis si annua...
la noi a functionat crema, acum o folosesc f rar in acest scop, in rest mai dau la fundulet cand se irita, ca cicatrizeaza f bine, mai ung genunchi juliti.
intrebare: cremele alb/verde, alb/albastru, contin pe langa mercurialis si celelalte plante. poate combinatia intre ele e cea care da efectul....sau poate e chestiune de timp...la unii actioneaza mai repede, la altii mai greu, nu stiu.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mirona, cand Paul avea varsta puiului tau, era fimozata bine.... cu varsta a inceput sa se desfaca, apoi pe la 1.5 ani era aproape total si dupa aia i s-a prins inapoi - destul de mult, parca n-ar fi fost niciodata desfacuta...
Nu te stresa eu m-am agitat acum (adica de vreo jumatate de an incoace) pt ca am umblat mult pe la medici (cu alergia) si n-am vrut sa-l bruscheze careva....


Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu


Bafta tuturor - cine mi-a cumparat mie crema mi-a spus ca farmacista i-a zis (adica un telefon fara fir aici ) ca denumirea depinde de producator... si de aia e perenis ca e de la weleda.... se pare ca peste tot sunt oameni care spun ce tb cand e sa-si vanda marfa


Acelasi lucru i s-a spus si persoanei care mi-a cumparat mie crema.
Am insistat si eu pe cuvintul Perenis, iar farmacista a spus ca e vorba de traducere, de firma ... etc.
Mie din pacate mi-a cumparat-o pe cea cu alb/albastru.
Deci nu e buna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

mai este nevoie de doar 2000 de euro
pentru operatia ALINEI IN GERMANIA
haideti sa salvam o viata!

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

va asteptam si la umanitare

ESTE CEVA URGENT
MARTI TREBUIE DEJA SA PLECE
AJUTATI SA POATA PLECA
SE POATE DONA ONLINE
AVEM PAYPAL


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

cine zicea ca se foloseste crema alb/albastru/verde doar 2-3 zile? la mine in prospect nu scrie asta.
de unde aceasta informatie? plizzz explicati-mi si mie.

si inca o intrebare:
daca noua ne trebuie mercurialis salbe si noi avem si 10% perennis - oare nu suntem mai avantajati? pe langa componenta pe care o are mercurialis ... mai beneficiem si de 10% perennis - care e si pentru taieturi si fisuri.

intreb si eu asa tāmp ... oare nu este asta un avantaj?



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

Fetelor, eu nu ma las.
Haideti sa recapitulam: crema buna care a avut efect la majoritatea, este cea alb/rosu produsa de Weleda, da?
Aceasta crema se poate folosi fara interdictie, da?

Mergi la inceput