Dostinex sau Bromcriptina?

Dostinex sau Bromcriptina? | Autor: katty

Link direct la acest mesaj

Vreau sa-mi intarc Bb-ul care are aproape 1 an si 2 luni, si as vrea sa va cer parereile voastre referitoare la tratamentul pentru sinii mei. Care e mai buna metoda pentru a nu se umfla prea tare sau sa ma doara. Dostinex (2 pastile/2zile) sau Bromcriptina (tratament cam de o saptamina). Am citit aproape tot pe site si nu stiu ce sa fac. Nu conteaza preturile ci numai efectele si randamentul lor.
Sau e mai bine natural cu legatul sinilor si comprese cu gheata?
Multumesc in avans...

Catalina+Andrei(1 an)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Eu am folosit bromcriptina, a fost ok... Despre Dostinex nici nu auzisem la vremea aceea. Am fost nevoita sa intrerup alaptatul datorita unei mastite buclucase care a determinat in final o incizie problematica.
Am luat bromcriptina la indicatiile unei farmaciste, medicul nefiind de acord cu intreruptul alaptatului, dar eu simteam ca lesin de durere zilnic. Am pus si gheata pe sani, dar cu masura, alfel riscam sa "ard" mameloanele, unde pielea e mai subtirica. Ca precautie, unge sanii cu galbenele, pune zilnic o compresa cu gheata si ia si bromcriptina.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kara spune:

bromcriptin am folosit, dar in primele 2 zile am avut niste stari de ameteala si greata groaznice si pe tot parcursul tratamentului nu mai eram in stare sa conduc masina, parca eram in alta lume, drogata, nu ma mai concentram.....nu stiu cum este celalalt medicament, dar eu nu am avut alte probleme in afara de ce am spus.

Mergi la inceput