imbracaminte de la Z...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

La Deichman sunt reduceri de 50% la multe dintre produse.
I-am luat eu Alexiei () niste pantofiori faini de primavara redusi. Nu sunt din piele si nici mare firma (bobbi shoes), dar eau de la 54 la 27 de lei.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Eu i-am luat Alexiei, in noiembrie, de la Miniblu, un cojocel Orchestra, de iarna, ff frumusel, cu 90 de lei (aveau toate marimile). Mi s-a parut un pret f bun. Si acum am mai vazut in Miniblu-ul din Liberty Center ca mai aveau 2 bucati (marimi mai mari..8-10 ani), reduse, la 65 de lei.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moss

Mami de Theo, tind sa cred ca cei de la Miniblu aduc produse Orchestra "cu sacosa" Sau aduc doar outfit-urile. In pus, preturile celor de la Miniblu pentru aceste produse depasesc limita oricarui bun simt, intrecandu-i si pe cei de la MotherCare. Pe langa problema preturilor mai este cea a marimilor si a diversitatii: forte putine ! Nu stiu cate dintre voi isi amintesc magazinul Orchestra din Carrefour Orhidea.


Intrebase cineva de Orchestra si am spus unde am vazut hainute de la ei. Eu in 5 ani nu am avut de la Orchestra decat o pereche de pantalonasi primiti si 2-3 bluze.

Personal, garderoba familiei o reinoim in vacante, calatorii la Viena (oras de care suntem indragostiti si-l cunoastem ff bine) si ori de cate ori e necesar sau ne place mult ceva. Eu nu pot acum, doar pt ca sunt reduceri, sa merg sa cumpar haine pt pui: pantaloni din diverse materiale are cam 6 perechi (suficienti zic eu pana in primavara/vara), tricouri cu maneca lunga sa tot fie 15, cu manaca scurta ... nici nu le-am numarat, camasi, pulovere sigur ii ajung pana la urmatoarea tura de shopping in Viena unde pe langa diversitate (la Zara de ex au mai multe modele ca in Ro), pretul este muuuult mai mic la Benetton, H&M

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

ralukutza, multumesc de info.
cat despre hainutele Orchestra de la Miniblu, eu am generalizat. Sunt conviinsa ca poti gasi si "deal"-uri bune, insa 250 ron ptr o rochita de vara de copil de 0-12 luni este chiar exagerat ( doar ptr ca avea un bolerou micut de catifea )

Mami de Theo, exact asta spuneam si eu. In general, am ocazia sa ies mai mereu din tara si fac atunci cumparaturile.
Apropo, daca tot mergi la Viena, ce stii de SCS si Pandorf ? Ce recomanzi? Noi in fiecare an, in decembrie, mergem la Munchen, pentru cumparaturi si targul de Craciun. Anul trecut, pentru prima oara am mers cu masina si am trecut pe langa unul din cele doua, dar nu mai stiu care.

O saptamana usoara

Cristina si Alexia 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Eu una nu ma omor deloc dupa hainele de la Zara de la noi, chiar evit magazinul

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Acum 2 ani am fost itr-o tura cu masina si am trecut pe la Pandorf - am cumparat pentru copii doar 1 sapca si 1 pereche de manusi. Dupa cateva zile, am ajuns in Munchen de unde am umplut portbagajul cu hainute pt ei si toate obligatiile pe vre-o jumatate de an. De la C&A (cele mai multe) si H&M. In Budapesta mi s-a parut ok outtlet-ul (e in zona de iesire spre Balaton) si mai am un magazin la care-mi place sa merg - au haine sport: in Mamut, aripa noua, parca pe la etajul 1.

La Z sunt dragutele dar deja cam mici. Preturile sunt ok...la reduceri .

Mergi la inceput