Alergiile

Alergiile | Autor: maiaioana

Link direct la acest mesaj

Buna!Sunt noua aici si cu Maia nu am mult timp sa caut prea multe pe net...asa ca va rog daca mai e cineva cu probleme cu alergiile la copii si imi poate spune alergia la produse lactate sau la animale cum se prezinta...ca noi am facut 2 tipuri: una cu roseata pe tot corpul ca si cum ar fi fost urzicata si alta cu bubite ca la varsat de vant.medicii miau spus ca pot sa ii fac analize dar ca alergiile pot sa dispara destul de repede(maia are 1 an si 2 luni).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Ar trebui sa ,mergi cu fetita la alergolog pentru o consultatie. Se pot face diferite teste pentru depistarea alergenilor precum si dozarea imunoglobulinei E.Iar in ceea ce priveste disparitia lor nu vad cum se poate intampla fara ca sa fie elimiminat alergenul,nu?Ori daca tu nu stii la ce face alergie e mai greu ,poate fi alergie la praf,polen,acarieni,la caine ,la pisica sau la alimente.Deci tot la alergolog trebuie sa mergi.Daca nu sunt tratate corect alergiile ne pot pune viata in pericol.Eruptiile pe care le descrii pot fi date de o alergie important este sa descoperi alergenul.

Mergi la inceput