Analize pentru cununie

Analize pentru cununie | Autor: Jasmine

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ce analize trebuie facute pt cununia civila? Si unde se pot face mai rapid? Stiu ca te poti duce la o policlinica (la care?,dai spaga de rigoare si a doua zi ai hartia.
Aveti ceva sugestii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Pai cu medicul tau de familie nu merge?!
Al nostru ne-a eliberat certificatul de analize pe care a scris "Apt pentru casatorie" parca, stiu ca era o chestie ca daca scria "Clinic sanatos" nu era bine, oricum mergi mai intai la starea civila si vezi exact ce trebuie scris ce certificatul ala de sanatate si daca te intelegi cu doctorul de familie se rezolva imediat, cred
Casa de piatra,
Katink

Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Ar fi foarte simplu asa,dar eu am inteles ca trebuie facute niste analize la o policlinica.Nu stiu exact care sunt aceste analize,dar stiu ca iti ia sange.Sigur se face testul HIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

faci numai analize de sange( la policlinica) cu bilet de trimitere de la medicul de familie.si nu dureaza decat o zi(asa a fost la noi acum 3 ani)

si a trebuit sa scrie CLINIC SANATOS.

svetlana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

Te duci la o policlinica(de ex. Policlinica Titan, sau una cu plata) la fisier/caserie si ii spui don'soarei de acolo ce vrei. In juma de ora-o ora termini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Aveti idee cam cat se da spaga pt 2 persoane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

jasmine,fara spaga dureaza de pe o zi pe alta.mai bine cu banii aia iti cumperi un parfum

svetlana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Acum un an noua ne-au trebuit mai multe analiza,nu numai sangele,printre care si HIV la care rezultatul dureaza cel putin 3 zile.Eu le-am "facut' la policlinica Grozavesti (Colentina) si am dat cam 400.000 lei/pers (acum un an) si le-am avut a doua zi.Trebuie sa ai grija la data caci sunt valabile numai 10 zile.
Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendraghici spune:

Eu m-am casatorit luna trecuta. Intr-o vineri sotul meu s-a dus la policlinica Titan, a spus la fisier ce doreste si a fost trimis la o doctorita care ne-a luat 600.000 lei si ne-a eliberat certificatul pe loc punand pe el data de luni pt ca atunci trebuia sa mergem la Primarie sa ne programam. Daca le-am fi facut pe bune cam tot atat am fi dat amandoi. Oricum, sunt doar 3 analize : HIV, Wasserman si Micro. Cred ca la orice policlinica poti sa faci ceva cu spaga.
CASA DE PIATRA!!!
si bb mic din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Noua ne-a dat d-na doctor de familie trimitere la policlinica dar numai sotul meu a platit o taxa de vreo 200 mii(anul trecut),insa eu mi le-am facut gratis deoarece eram deja gravida si asa mi-a rezolvat doctorita.Testul HIV nu l-am facut ca nu aveau aia de acolo teste.Eu nu cred ca trebuie sa dai spaga,sunt numai ceva taxe.
Pupici

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

300.000 lei pt o persoana la policlinica Panduri si ai certificatul pe loc!

Aura&Luca,18 luni

Mergi la inceput