Viusid???

Viusid??? | Autor: ipearina

Link direct la acest mesaj

Ce stiti de Viusid? Este bun ca imunizant? Dar pt pofta de mancare? L-ati incercat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Din cate stiu eu Viusidul este destul de puternic si se asociaza in terapia bolilor ceva mai grave. Uite ce scrie aici:
"Indica#355;ii terapeutice: infec#355;ie HIV/SIDA #351;i imunodepresii de orice fel, hepatite virale acute, hepatite virale cronice cu virusuri B, C #351;i D, ciroze hepatice, infec#355;ii cu citomegalovirus, herpes simplex virus tip I #351;i II, virus varicelo-zosterian, psoriazis, tuberculoz#259;, malarie, anorexie de orice tip, cancere, limfoame, leucemii."

Eu nu i-as da copilului meu, doar asa pentru cresterea imunitatii sau ca supliment alimentar, dar eu sunt si putin contra administrarii de tot felul de siropuri si siropele.
De ce nu-l intrebi pe pediatru?

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Mie mi-a fost recomandat la fetita,pentru intarirea sistemului imunitar (facea frecvent rinofaringite )de catre medicul ei pediatru (in care eu aveam si am foarte mare incredere in Bucuresti).Acum locuim in alta tara si uneori tot mai sun sa-mi mai dea sfaturi.
La noi medicamentul a dat rezultate mult asteptate..

adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, i-am da cu recomandare pe la 5-6 luni si a fost ok, i-a crescut imunitatea, n-a mai facut infectii urinare si nici raceli, viroze, si cu mancatul a mers mult mai bine dar doar pe perioada administrarii si o buna bucata de timp dupa, in sensul ca nu manca spectaculos cantitativ dar macar manca fara sa intoarca intruna capul de la lingurita. I-am mai dat polyvital cu rezultate bune. Acum fetita mea are 2 ani si 4 luni si as incerca din nou sa-i dau Viusid dar o sa consult medicul intai. Mi-a fost recomandat recent, cu caldura, pe post de stimulent de apetit, de catre farmacista insa nu m-as baza doar pe parerea ei care nu cunoaste copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Si eu i-am dat fetitei mele Viusid pentru imunitate, a functionat.

POZE RECENTE , poze de la serbare ,
poze de la intalnirea cu Mosu' ,party la gradinita
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Viusidul stiu ca se recomanda in boli destul de grave, care afecteaza grav sistemul imunitar: HIV, hepatite B, C, D. Sunt cu hepatita cronica si stiu ca pt mine ar fi recomandat, pentru intarirea imunitatii unui copil, care nu sufera practic de nimik, eu as incerca altceva - mai multe fructe, legume crude, o cura la salina, o saptamana la munte, mare.....poate chiar niste vitamine. Parerea mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Un pediatru mi-a recomandat Viusid pt copil, nu vreau sa i-l adiministrez de capul meu. Vroiam, insa, parerile celor care l-au folosit. Caut ceva pt imunitate, merge la gradinita si se imbolnaveste tot timpul. Pofta de mancare nu are niciodata ; si asta nu de cand e bolnav mereu, ci dintotdeauna. As vrea sa-i dau ceva pt pofta de mancare, dar in acelasi timp mi-e frica sa nu se ingrase mai tarziu asa cum am auzit ca au patit alti copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Si noua ni l-a recomandat pediatra la baiatul cel mare, cand avea cred cam 2 ani. Mi s-a parut bun, manca bine, nu racea foarte des sau grav.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput