Cu caruciorul la munte?

Cu caruciorul la munte? | Autor: kitzy

Link direct la acest mesaj

Fetita mea o sa aiba un an si un pic pe cand mergem, trebuie sa iau si caruciorul? Poate pe atunci abia o sa invete sa umble singura, ma gandesc c-ar fi util daca vrea sa doarma, e grea de dus in brate, problema e ca ne ocupa mult spatiu in portbagaj si nici nu vreau sa cumpar altul mai mic doar pt o saptmana cat stam acolo.
Oare cum sa fac?


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

noi si la 2 ani si jumatate am luat caruciorul in concediu sau la munte / mare chiar si pt un week-end.
la 1 an si un pic nu cred ca rezista mult timp in picoare.
eu nu as pleca fara carucior.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Neaparat sa-l iei!

Eu am facut greseala sa nu-l iau cand am fost in Turcia in concediu cu copilul de 1 an si 8 luni si ma rupea in brate. M-am luat dupa barbatu-meu si nu l-am luat ca era decolorat si nu pica bine la hotel de 5*. Mi se rupea mie de fitze, dar... m-am luat dupa el si am regretat amarnic, ca "plodu'" din dotare nu vroia decat la mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Nici sa nu te gandesti sa pleci fara carut...lasa orice acasa dar fa loc la "limuzina" in portbagaj. E prea micuta ca sa stea foarte mult in picioare, plus ca daca i se face somn ce faceti? Asa o pui in carut, ea doarme si voi va vedeti de treaba

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da, ma gandeam eu ca e util pe acolo, vad ca sunteti pro carucior, o sa incercam sa facem loc pt el ca eu chiar nu vreau sa-mi chinui fata in picioare sau sa doarma la noi in brate.
Oricum suntem numai 3 in masina, asa ca restul de loc liber il putem incarca cu bagaje.


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Probabil nu ai prea vazut copii de un an... [:-)] faptul ca merge in picioare nu inseamna ca merge ca un adult. In primul rand ca merge haotic, in ce directie vrea ea, nu in ce directie vreti voi. In al doilea rand merge putin, apoi cade sau se plictiseste. Caruciorul va e strict necesar la vrasta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi nu caram niciodata caruciorul la munte, ci rucsacul (baby carrier). In ultimele calatorii, desi nu la munte, tot rucsacul a fost mai bun decat carutul. Il punem pe Aidan in el dar numai sotul il poate cara ca are deja 17kg.Un copil de un an ar fi infinit mai usor.La un an si eu il caram pe Aidan in spate in rucsac.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flory_28 spune:



Nu ti-as recomanda sa mergi fara carut....poate mai renunti la altele...sau daca sotul nu vrea sa-l ia...sa o poarte el pe micuta in brate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Un baby carrier folosim si noi, pentru cel mare.
Are si un "picior" pliabil, care-l transforma in scaunel, deci l-am folosit si indoors, pe post de scaun de masa. Eu il consider foarte practic.
Ce-i drept costa cam cat un carucior sport...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Noi am luat caruciorul in concediu pana la 3 ani si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

fata cea mica a sorei mele are 2 ani si vreo 3 luni , in acest weeknd au plecat la munte , au luat carutu ptr fata

chiar daca merge bine pe picioarele ei , nu uitati ca copilul nu are antrenament ptr asa drum , ce dureaza destul de multicel si cu singuranta copill v-a obosi

eu sutn PRO carut la munte



pana la mai sunt cam 5 luni

Mergi la inceput