suflu la inimioara

suflu la inimioara | Autor: davidelu

Link direct la acest mesaj

am un baietel de 3 ani!mi s-a spus ca are un mic suflu la inimioara.voi a-ti patit asa ceva?e grav?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Investigheaza: cauta un medic cardiolog pediatru si programeaza-te pentru o echocardiografie. Poate fi un suflu sistolic banal, normal. Dar pentru linistea ta, acest consult iti va da raspunsul. Nu te panica. Mult succes

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

EXCESELE DAUNEAZA! daca e vorba, cumva, si de pufuleti, bomboane, si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii, garantat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Medicul ce ti-a spus? Ce investigatii i-a facut, EKG, ecografie cardiaca?
Si eu am un baietel de 1 an si 8 luni cu suflu sistolic de gr. 1. Medicul mi-a spus ca poate sa dispara dar ca nu e grav fiind de grad mic. Chiar luni am programare la el sa vad ce mai zice dar medicul lui pediatru a spus ca inca are suflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidelu spune:

multumesc Ripley ai dreptate ptr.linistea mea trebuie sa acem eko.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidelu spune:

inca nu am facut nici un fel de investigatie .ni s-a spus ca nu este gravoricum multumim diamar78.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

pana la 20% din po****tia sanatoasa poate avea suflu sistolic (asa-numit inocent) care se aude pana pe la 30 de ani, fara a semnifica absolut nimic patologic, doar o curgere ceva mai rapida/turbulenta a sangelui prin inima. Daca vrei sa-ti scoti din cap orice teama, fa-i o ecografie cardiaca, e de ajuns. Daca nu va releva nimic, stai linistita!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput