problema scutecelor

problema scutecelor | Autor: mklsgabriela

Link direct la acest mesaj

buna mamici.as avea si eu o intrebare si anume ce fel de scutece folositi. eu am un baietel de 1 an si 2 luni si nu mai stiu ce fel de scutece sa-i cumpar pentru ca in cursul noptii se uda de tot. am incercat de la pampers toate sortimentele chiar si pe cele tip chilotei si pe cele de la happy dar tot degeaba ca nu au dat rezultate.daca stiti ceva mai bun astept raspuns.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

Buna...
Am citit mesajul tau ...dar singura mea varianta de raspuns este Happy...noi asta am folosit....noi acum nu mai folosim ca deja am crescut si am renuntat de mult la ele....dar noi de asa ceva ne-am folosit...
Dar sincera sa fiu cam pe la varsta baietelului tau fetita mea nu mai bea seara lapticul simplu di bibe......incercam sa-i ofer o masa de lapte cu ceva cereale ca sa nu mai fie atata lichid baut in gol....
Numai bine si somn usor... +24 sapt.

Roxana si ingerasul poznas Flaviana(31.08.2004)
http://community.webshots.com/user/roxana80art

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

noi numai pampers si huggies, dar nu s-a intamplat decat foarte rar sa se ude... depinde cum sta putica in ei cred...

Vlad: 12 ani (clasa a VI-a) si Dani: 1 an si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

numai pampers si huggies. happy mi se par prea late si dure. nu am patit niciodata sa se ude, desi seara la culcare bea aprox 300 ml lapte. poate nu ai gasit marimea potrivit.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Poate te ajuta: noi am folosit intotdeauna numarul de pampers cel mai mare care se potriveste. Acum folosim 6 desi se potrivesc bine si 5 si, probabil, daca potrivim cu grija, chiar si 4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_alx spune:

Noi recomandam LIBERO de departe sunt cele mai bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

si eu zic tot libero, am cam renuntat la ele in ultimul timp, pt ca si in bucuresti se gasesc greu...din pacate; am folosit pampers, happy, huggies premium, momi, dar tot libero sunt cele mai bune;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

DA si la noi libero au fost super la modul ca nu am avut nici un accident,insa io ii iau pentru nani scutece cu un nr. mai mare ca noaptea nu ii schimbam asa de des si se umplu repede

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyalex spune:

si eu pateam la fel pana cand am descoperit ca daca ii pun un nr mai mare e mai bine , baietelul meu doarme noaptea mai mult pe burta si de aia iesea, cred ca si al tau doarme tot la fel( la fetite e altceva ) ziua nu aveam probleme , asa ca incearca un nr mai mare pt. noapte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamatei spune:

Si eu am optat pentru Libero si sunt ff multumita. In Selgros il gasesc la cel mai bun pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Daca il ungi cumva cu o crema de protectie grasa pe poponeata, cum ar fi crema de galbenele, atunci se intampla ca scutecul sa nu mai retina urina.

Mergi la inceput