isi drege glasul

isi drege glasul | Autor: iulia_b

Link direct la acest mesaj

Fetita mea din septembrie pana acum a avut 4 raceli, primele 2 cu tuse seaca febra si antibiotic, ultimele 2 numai cu mucisori si tratament simptomatic. Pe ultima a invins-o cam de vreo luna. Problema este ca a ramas cu o tuse seaca care apare numai dupa ce fuge, tipa. Problema cea mai mare este ca isi drege glasul de un milion de ori pe zi ca ma aduce la disperare. Cand doarme nu are nimic. Se mai plange ca o mai mananca urechea. In nas face niste mucisori uscati ca niste cruste, uneori mai sangereaza. Am fost la 2 orl-isti care nu i-au gasit nimic. Luni am programare la alergolog. Voi ati patit asa, cum s-a rezolvat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

IULIA UITE AICI UN LINK UTIL:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111946
MULTA SANATATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mergi la alergolog. Si baiatul meu face asa, este lergic la acarieni (am desscoperit abia acum, dupa 2 ani si ceva de alte investigatii...)

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Tind si eu sa cred ca este vorba de o alergie...asa cum spune si Nicoleta.
De cand ma stiu eu mi-"am dres glasul"...asa cum spui tu. Ai mei erau inebuniti...credeau ca este un tic nervos. Degeaba le explicam eu ca simt ceva care ma sacaie undeva in gat...care, chiar daca tuseam...nu se rupea. Cand au inceput simptomele astea ai mei m-au dus la doctor...m-a consultat...verdictul: NIMIC. Si atunci au inceput sa nu ma mai creada...spuneau ca e un tic nervos. Asa am fost pana pe la vreo 22 de ani...cand dintr-o data au incetat. Intre timp am aflat ca e o alergie la praf de casa...la acarieni. Cand eram copil nu aveam aspirator...asa ca la noi in casa se matura non stop. Praful ridicat imi inebunea alergia...care nu inceta niciodata...decat in somn.
Puteti sa mergeti la un alergolog pentru a afla daca fetita nu are si ea cumva aceeasi problema.
Multa sanatate

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Revin...ca am uitat ceva. Acum...la 30 de ani...inca imi mai dreg glasul, rar...cand fug, dupa o raceala mai puternica etc. Cred ca am ramas cu o sensibilitate
Numai bine

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Multumesc de raspunsuri. Am fost la alergolog, i-am facut analize, Ig E a iesit 144 (val normala < 25). Teste alergice nu i-am facut . Vreau sa dau o proba de scaun pt coproparazitologic, dar aici alta problema ca e constipata si o pandesc de 3 zile sa faca kk si nu vreaaa...A primit tratament cu aerosoli si Aerius. Are vreo 5 zile de tratament deja dar n-as putea spune ca am observat imbunatatiri semnificative. Oare efectul apare mai tarziu?

Mergi la inceput