Ameteli mari dimineata ,ce analize trebuiesc facu

Ameteli mari dimineata ,ce analize trebuiesc facu | Autor: Aurelia

Link direct la acest mesaj

Ma poate ajuta cineva cu o sugestie in acest sens? de patru-cinci zile am ameteli mari dimineata cind ma trezesc si trec abia spre ora prinzului,mi s-a intimplat de mai multe ori pina acum si le-am ignorat luiind cite o saptamina vitamine si magneziu,ma intreb insa care^poate fi cauza si ce analize ar trebui sa fac sa vad ce anume produce acest lucru in organism!apelez la voi intrucit medicul meu de familie este o doctorita foarte draguta si amabila care-mi spune invariabil de cite ori merg la ea cu o problema ca sint "perfect sanatoasa "si ca-mi fac probleme degeaba!!!m-am saturat de retete cu eferalgan di dolipran!as vrea sa am o mica idee de ce se intimpla cu mine ca sa pot sa-i cer clar si hotarit un anumit tip de analize pe care sa le fac!va multumesc anticipat tuturor celor care gasiti un moment liber sa va opriti asupra acestui subiect,

Aura&Luca,18 luni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Aurelia,

tu maninci ceva dimineata,bei apa ,cafea...?

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

fä un test de sarcinä

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu anul trecut am avut ameteli f.f. mari... Fa-ti analizele, vezi cum stai cu calciul... La mine se pare ca a fost pe oboseala&stress, mi-a dat sa iau 3 fiole/zi de Magne B6 buvabil, Mentat (e pe baza de plante), si inca ceva pt. circulatia sangelui. Cum am plecat in concediu, am scapat

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Da liliach,mama eu sint dintre cei care maninca bine dimineata,adica jambon cu piine si cu ou,s-au tartine de piine cu unt si brinza s-au si una si alta,ma trezesc deja cu foame la 7 dimineata,cafea beau doar o juma de ceasca asa ca sa beau si eu ceva cald ,deci nu sint "cafegioaica" nici nu fumez ,doar ca am arderile rapide si maninc de sparg fara sa pun nimic pe mine am 55 de kg la 1,65 m dupa o sarcina normala in timpul caruia am luat pina la 67 de kg ,deci foarte normal zic eu ,ma mai gindesc un pic la o dereglare a tiroidei ,dar sint numa presupuneri......Papa ,sa dea dumnezeu sa cistigi la loto o suma mare ca tare m-ai amuzat de dimineata asa ,mai fato bebe nu e ca n-are cum sa fie!!!!!!!vrei sa-ti spun cum decurge "procesul tehnologic" la noi ca sa vezi de ce sint asa sigura?!!!!!facui deja o analiza dinasta luna trecuta din cauza unuia care zicea ca am o sarcina extrauterina pentru ca ma durea burta la ciclu!!!!!aici sint marfa de medici nu gluma mai!!!!

Aura&Luca,18 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Victoria s-ar putea sa nu fiu departe de tine ,mi-ai dat o idee buna cu medicamente pe baza de plante ,incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult aceasta forma de tratament!

Aura&Luca,18 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Mai Aurelia ! De ce nu schimbi medicul de familie? Nu de alta dar nu e bine sa mori sanatos.


copil] Cristian si Romana o mamica obosita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Draga Aurelia, daca ametelile persista, te sfaruiesc sa consulti un ORL-ist. O mare parte din ameteli este cauzata de dezechilibre la nivelul aparatului vestibular, care face parte din urechea interna si de asemenea probleme se ocupa ORL-istii. Sunt si niste investigatii specifice care se fac tot intr-un serviciu de ORL.
Multa sanatate si toate cele bune iti urez!

Mergi la inceput