Dintisori strambi:(

Dintisori strambi:( | Autor: BeLucci

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu de 9 luni are dintisorii strambi. De fapt i-au iesit strambi. Si nu stiu de ce. Vi sa intamplat asa la copii vostri?
Este motiv de ingrijorare? In forma asta sunt dintisorii lui unul inspre celalalt^.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fie`mea asa are incisivii centrali de jos.
Med. stomatolog a zis ca nu e nicio problema, nu inseamna ca si cei definitivi vor fi la fel; in rest, ceilalti dintisori sunt ok :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Multumesc pt raspuns mamagiuliei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazzella spune:

lui Bendis i-au iesit dintisorii strambi (primii 4 parca)
si si eu eram necajita, dar nu stiu cum pe masura ce cresteau se indreptau, acum ii are drepti

Felix (3 ani si 11 luni) Bendis (2 ani)
"Il bambino e l'unico essere ragionevole in un mondo folle"
Daiario clinico, Sándor Ferenczi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Ca ies strambi sau drepti, astia sunt dintii de lapte, si nu ai ce sa le faci. Mai problematic este cu cei definitivi. Aparat de indreptare poti sa pui doar pe dintii definitivi.



Raluca mamica de Sanziana mititica



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Si lui Sebi i-au iesit incisivii de sus strambi,adica sunt putin in spatele celor doi din fata.Deocamdata nu imi fac probleme,vor cadea,sper ca cei definitivi sa fie drepti.

Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

El este simpatic asa. Nu ma deranjeaza practic ca sunt strambi ..ci cauza. Ma gandeam sa nu aibe o carenta serioasa de calciu sau stiu eu ce. Eu oricum trebuie sa merg sapt viitoare la dentist dar nu mai aveam rabdare pana ajung sa vb cu dentistul meu. Multumesc pt "incurajari".

Mergi la inceput