AJUTOOOOR!!!

AJUTOOOOR!!! | Autor: Irina20

Link direct la acest mesaj

mamicilor spuneti-mi si mie copii vostri au preferinte din care san sa manance ? baiatul meu mananca numai din sanul drept,iar sanul stang il refuza mereu,si sincer sunt satula de cate ori trebuie sa ma storc cu pompa si in plus cred ca sunt si pe punctul de a face mastita la sanul stang(mentionez ca baiatul nu-mi mananca biberon).

Irina,mamy de Fabian

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irina20

mamicilor spuneti-mi si mie copii vostri au preferinte din care san sa manance ? baiatul meu mananca numai din sanul drept,iar sanul stang il refuza mereu,si sincer sunt satula de cate ori trebuie sa ma storc cu pompa si in plus cred ca sunt si pe punctul de a face mastita la sanul stang(mentionez ca baiatul nu-mi mananca biberon).

Irina,mamy de Fabian


Pe fie-mea nu a fost chip sa o conving sa manance din sanul drept, sugea numai din cel stang. Din sanul drept, pompam cat mai putin, atat cat sa nu simt ca imi plezneste sanul. Usor usor s-a redus lactatia si in cele din urma s-a oprit la sanul drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

la baiat (3 ani) nu mai tin mine dar la fetita (1,6 ANI) Pe care tocmai am intarcat-o pot sa-ti spun ca prefera sanul stang, numai dintrala ar fi supt daca as fi lasat-o.
insa daca am remarcat lucrul asta, aveam grija cand o puneam sa suga prima oara, deci cu foamea in gat, ii dadeam prima data din cel drept, asa ca era nevoita sa traga din ala.
alternam prioritatea sanilor, dar incercam sa suga din amandoi la fel de mult.
sper ca m=-am facut inteleasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

baiatul meu a supt fara probleme din ambii sani, dar o asistenta in spital mi-a spus ca daca sanul e foarte tare, adica mult prea plin de lapte, copilul refuza sa suga. deci daca sanul e prea tare, ar trebui sa te mulgi putin, doar putin si dupa aia sa incerci sa mai pui copilul la san. cel putin asa ne-a explicat noua asistenta. incearca, poate asta e problema. succes.

Geta, mami de Alex

http://community.webshots.com/user/geta77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Stiu si eu ca multi bebelusi au un san preferat, dar ideal ar fi sa suga dn ambii, sau macar sa scoatem noi laptele din celalalt pentru ca ne putem trezi cu mastita sau, mai tarziu, cu un san mai "lasat" decat altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Buna!
Si fetita mea prefera sanul drept..si pt ca ne chinuiam ingrozitor intr-o zi mi-a venit ideea sa pun langa mine o perna..in partea stanga si am pus-o la sanul stang ca si cum ar fi supt din dreptul...nu stiu dc ma intelegeti...cert e ca a mers faza..si astefel am pacalit-o...daca ii modificam pozitia nu mai vroia.

Multa bafta

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

multumesc pentru raspunsuri.
Anielas am facut si metoda asta numai ca nu m-ia mers prea mult figura.
Miriluta aveai suficient lapte in stangul cat sati saturi copilul,sau erai deja si in perioada diversificarii?


Irina,mamy de Fabian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Si STEFAN il prefera pe stangul dar il pacaleam.Adica in loc sa-l tin in brate la alptat il puneam langa mine si io ma aplecam peste elera ras da' sa sti ca a functionat.Acum papam cu succes din amandoi sanii

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

andrei a preferat tot timpul sanul stang care producea mai mult lapte. asa ca dupa un an de supt am ramas fara lapte la dreptul si vreo 2 luni s-a folosit in ...exclusivitate de stangul. acu e intzarcat!!!!!!!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

doxinu,tie ti-a mers,dar eu facand cezariana l-am alaptat numai pe pat intinsa langa el ,pana acum doua luni cand nu mai vroia sa stea intins ci in brate. Ei asta e 'om iesi noi la capat cu toate ca de multe ori am senzatia ca nu mai pot.

Irina,mamy de Fabian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
Incearca sa-l pui si la sanul stang, dar in aceeasi pozitie ca si la sanul drept - nu stiu daca m-am facut inteleasa (adica sa fi cu capul spre dreapta ta si cu picioarele spre stanga ca si cum ar fi asezat la sanul drept)- poate asa il pacalesti. :)




Mergi la inceput