voi cum simtiti?

voi cum simtiti? | Autor: malla

Link direct la acest mesaj

a crescut copilul...Are trei ani, ma uit la el, si mi se pare asa de mare, de frumos, de destept.Ce mamica nu isi vede oare astfel copilul?Sunt fericita cand ma uit la el, ne da toata bucuria in casa. El e totul pentru noi. Insa trebuie sa recunosc ca mi-e tare dor de clipele cand era bebelus, ... voua nu va e dor.Ma bucur ca creste, nu ma intelegeti gresit, insa, parca prea repede trece timpul... nu am timp sa ma satur de el, sa ma bucur de pruncimea lui...


Andrei si Adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Tot cam pe la varsta asta (a copilului, vreau sa zic), de fapt nitel mai devreme, am inceput si eu sa tanjesc dupa perioada de bebelus. Stii ce rezolvare (temporara) am aflat? Alt bebelus . Acum sunt amandoi "mari", adica unul are 5 celalalt 2 ani. Si eu ma intreb uneori unde a zburat timpul, insa ma simt multumita de "realizari" si sunt fascinata cat de isteti sunt. Nu i-as mai vrea din nou bebelusi, ca ne distram mult prea bine acum.
Concluzia mea ulterioara a fost ca de fapt sufletul meu tainjea dupa un nou miracol, nu sa redevina copilul bebelus, ci sa am din nou un bebelus. Asa ca l-am facut si sunt fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Cand era bebe Damiana eram pentru prima data mamica, eram speriata, prinsa cu NOUL, vroiam sa fie totul bine copil si familie, eram obosita, depresiva, eram invatacel, eram .... si timpul a trecut in graba si nu m-a lasat sa ma obisnuiesc cu fata mea bebe. Era exact perioada cand creste si se transforma extrem de repede, iar eu eram ocupata cu altele.
Acum, ma uit la ea, la fel ca voi si incerc sa mi-o amintesc si regret ca a crescut atat de repede cu toate ca este un copil perfect.

Nu am alt copil si, oricum, nu ar inlocui-o pe Dami, asa ca, nu pot decat sa ma uit la ea si sa mi-o amintesc atata cat pot si sa incerc sa nu mai pierd de acum in colo clipele cu ea.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Mie imi este dor de bb mic de cand avea Vladut un an. Mi se pare ca a trecut timpul extrem de repede... si cred ca o sa mai fac un bb, ca mie mi-e dor si de perioada de burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Asa fetele..mai faceti un bebe..cand va vine dor...
Si eu deabea astept momentele cu bebe mic....

Sorana 35+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=13" target="_blank">sunt...lo1.Se poate un vot?Multumim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io`st mai denaturata ... nu mi-e dor de Giulia ca bb, ma incanta tot mai mult cum evolueaza, creste, pe zi ce trece e mai frumoasa, iscusita, isteata :-)
Insa si mie mi-e dor de mirosul de bb mic :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

FETELOR MA FACETI SA PLANG.
bebe al meu are 1 an si 4 luni si mie tot mi se pare ca trece repede timpul.Am refuzat sa incep serviciul inainte de 2 ani ca sa pot sa stau cu el sa ma satur dar cu cat stau mai mult cu atat imi este mai drag si nu-mi vine sa cred ca este al meu.Si io ma gandesc kla fel ca vine vremea cand nu mai pot face baita cu el cand imi va inchide usa in nas,cand va trebui sa bat la usa camerei lui..........secrete......
Acum e asa de bine ca tot timpul mi-l " dedica" mie,io sunt cea mai importanta.....
Io acum zic ca profit din plin insa tot mi se pare ca timpul cand trece ia cu el tot ce-i mai frumos

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Fiecare varsta are farmecul ei, dar copilul se schimba atat de repede de la un an la altul incat ai impresia ca prea putin timp a aratat si a fost intr-un anumit fel. Si esti luata prin surprindere. Vremea trece, n-o sa mai fie niciodata asa si aceea mi-e dor de orice etapa care a trecut. Fara ca asta sa insemne ca nu imi place cum e acum. Il iubesc si mic, si mare si mi-e clar ca, intr-o buna zi o sa ajunga chiar mai mare decat mine (ca inaltime). Valabil si pentru voi, mai ales mamicile de baieti. Atunci sa va vad! Si n-o sa mai fie deloc copil atunci... desi tot copilul nostru o sa ramana.
adinell, baietelul meu la 3 ani era asa: http://good-times.webshots.com/album/568240366eHrTud si acum, la acusi 6 ani, este asa: http://community.webshots.com/album/568246579QKZjmB
Asa ca, la 6 ani o sa te uiti la poze cu el cand avea 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Ooo da mai Adinella si eu suspin dupa acea perioada....si inca cat...suspin dupa Sebastien bebe cel mic.Chiar ii spuneam si sotului asta acum cateva zile,ne-am apucat sa incepem sa-i facem camera lui Sebi.Si?Ce crezi??Am dat peste o cutie in care erau numai hainutele lui de nou-nascut.Ahh parfumul lor..mi-au facut ca lacrimile sa-mi curga siroaie,siroaie...iar sotul"Don't worry honey,we will have another baby",dar eu nu ma gandesc la alt bebe,eu ma gandesc la Sebi cum era...mi-aduc aminte aminte de plansetul lui..."Ua,ua,ua".Regret ca in clipele mele de oboseala ii spuneam"Mami abia astept sa cresti mare"iar acum,parca as da orice sa-l mai tin in brate pentru prima oara plina de emotie,sa-l sarut fugitiv imediat dupa nasterea lui....Intodeauna va fi in mintea mea,de parca s-ar fi intamplat ieri,pielea lui catifelata...
Am fost sigura pe mine din prima clipa cand l-am avut.Am stiut tot ce sa fac,fara sa cer ajutor.
Sunt o mamica foarte tanara,asa mi-am dorit dintodeauna...
Acum e langa mine,tocmai ce a terminat un borcanel de iaurt si papa niste cubulete de cascaval.Se joaca,mai vine mai ia un cubulet de cascaval...
In clipele mele de singuratate nici mie nu-mi vine a crede cat de repede a trecut timpul si cat de repede va trece,oricat de mult as incerca sa salvez fiecare zi.
Orice varsta va avea el,oricat de mare va fi,pentru mine va ramane vesnic,bebelusul meu.

Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Vai, si mie mi-e dor de primul lui suras, mers de-a busilea, primii pasi, primul mama...sunt acolo, intr-un sertaras al mintii, il deschid mereu, si nu ma mai satur...

Dar mai presus de toate, mi-e dor de perioasa alaptatului, cand il puneam la san si primeam acea privire dulce si increzatoare...

NastereaLuiAndrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Of ce sensibile sintem noi mamele.
Oare tatii simt la fel?

A mea se apropie de doi ani si trec printr-o perioada de suspine dupa bebelusie.. Mi-e dor de bebe mic lipit de pieptul meu, de hainutele minuscule, de zimbet stirb si chiote de bebelus...

Si ce masochiste sintem... :) stim ce ne astepta, ce implica o sarcina cu dureri, ingrijorari, apoi nopti nedormite.. si cu toate astea tot ne dorim sa devenim mame.





Mergi la inceput