Cel mai usor regim de slabire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nico82 spune:

buna!sunt noua pe aici dar sper sa nu va deranjez,si eu lupt cu kg sivreau sa incerc si eu acest regim ca altceva nu mai pot ,de maine incep !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

CristinaC, multumesc! As vrea sa stiu, pentru ca ai zis ca si la tine a functionat regimul, ai renuntat la el si te-ai mentinut? Pentru ca eu recunosc ca nu am mai tinut o dieta de ani de zile. Pur si simplu parca mi-a disparut vointa!
Ieri am mai mancat o salata de spanac cu rosii si un mango. Azi am mancat un bol de cereale cu fructe uscate si lapte de soia, o felie de paine prajita cu sunca presata si 4 prune. Cam gata cu meniul pe ziua de azi, nu prea mi-a fost foame deloc. Insa nu am avut energie deloc, n-am facut sport nici ieri nici azi, pentru ca imi lipseste imboldul de a ma ridica din fata tv-ului. azi asta am facut toata ziua, nu am iesit din casa deloc si ma simt lipsita de orice vlaga. Asta mi se intampla de fapt de mult timp si nu stiu ce sa fac ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Nico, ce bine! Da-ne detalii despre cate kg vrei sa slabesti, inaltime, stil de viata si care e planul de bataie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico82 spune:

sa incep cu inceputul;am 3 copilasi si dupa fiecare am ramas cu multe kg in plus,nu bine reuseam sa dau cateva kg jos ca venea altul...si iaca dupa al treilea am ramas cu 80kg,inaltime 1,68,acum bebele are 1 an si 3 luni si eu 62kg dar pur si simplu sunt satula de diete,imi doresc tare mult sa mai dau jos vreo 5 kg,sport nu prea fac pt ca sunt destul de ocupata cu 3 copii,dus la scoala,gradinita ,si in plus vreau si sa mananc dar sa fiu si slaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Eu as vrea dar nu cred ca as putea tine cura asta decit sporadic.
Sintem mereu invitati la mese dupamasa, e greu..mai ales daca te culci dupa 1 noaptea.
De cind am nascut, maninc tare haotic..si parca mereu in fuga. Infulec pe apucate cind prind ocazia, pt ca mititica mea e mereu alerta. Mamicile cu copii mici stiu cum e, ba mai maninci ce a ramas de la copii, sau maninci niste dulciuri dupa ce dorm ei pt ca esti incarcata de stres si vrei o pauza de relax.
Eu orice stare de agitatie, neliniste o simt in stomac si ma ia cu foame. Si apoi cu regrete.
E tare greu.

Addicted- si mie imi lipseste energia si imboldul..ce e de facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Addicted, am observat ca ma mentin daca si numai daca nu mai mananc nimic dupa ora 6 - practic trebuie sa renunt la masa de seara. Si am grija sa mananc dulciuri doar dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nici eu nu mai maninc dupa ora 18 ,dar nu mi se pare chiar atit de simplu sa ma abtin cind trebuie sa le dau de mincare la ceilalti de prin casa,ca-s om si eu.Pina ieri nici dulciuri n-am mincat,adica vreo 4 zile.De duminica am dat jos 1kg,ceea ce nu e rau ,dar pentru psihicul meu e foarte putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Si eu ma chinuiesc sa dau jos cateva kg si am gasit un regim care la mine a dat roade : in 2 sapt am slabit 6 kg .
- la ora 8 -cafea neindulcita ( eu nu beau asa ca am inlocuit-o cu ceai neindulcit)
- la ora 10 -un cub de branza topita
- la ora 12 -100 g sunca presata
- la ora 14 -o jum. cutie branza de vaci
- la ora 16 -un pahar suc de rosii
- la ora 18 -un ou fiert
- la ora 20 -un iaurt dietetic
- la ora 22 -un mar
Si bineinteles 2 litri de apa sau mai mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Feteloooor! Sa va dau o veste! Am slabit 4 kg de luni! Nu mi-a venit sa cred cand m-am cantarit. Si va spun cu mana pe inima ca n-am facut nici foamea.. si nici sport deloc. Am mancat doar sanatos, fara paine, dulciuri si cola. Iar marti seara mi-am facut de cap ca am mancat o prajitura de ciocolata babana si ditamai punga de popcorn ca am fost la film. Ca de nu poate erau 5 kg M-am ambitionat si mai tare si de maine chiar ca ma pun pe facut sport.
Nico82 tu cum stai? Ai inceput dieta? Sa-ti traiasca copilasii! Ai zis ca ai slabit de la 80 la 62, cum? Sau ti-ai revenit dupa nastere?
Mindy imi dau seama ce greu trebuie sa iti fie. Eu nu am copii, din pacate, dar stiu ca nu-i deloc usor. Mesteca guma cand te simti nelinistita. Inlatura stresul si daca e fara zahar, si mai bine Nu stiu cat de mica e fetita ta, dar iti dau un sfat, valabil si pentru Nico: mananca impreuna cu copilul la ora 6 ultima data. Banuiesc ca pe la ora 9 cel tarziu 10 o culci, asa ca e perfect. vad ca esti in SUA si tu si ai zis ca iesiti mult pe la restaurante. Eu de doua ori am fost saptamana asta la restaurant si pentru ca a fost prima data cand tin o dieta de cand sunt aici, mi-a fost foarte teama ca nu o sa gasesc nimic sanatos. Ei, depinde unde te duci, dar peste tot gasesti un loc unde sa iti iei salata cu dessing on the side, legume la grill, daca vrei filet sau steak, cere-le sa nu iti puna condimente si nu stiu daca stiai, dar stomacul iti consuma mai multe calorii digerand carnea decat are in sine. Bineinteles, fara grasime, condimente si sare.
Cat despre energie si imbold, nu stiu daca ma crezi, dar fata de inceputul saptamanii parca sunt o noua persoana. Luni lancezeam in fata televizorului mai sa imi plangi de mila, iar azi, chiar si acum, cand scriu, dupa 16 ore de cand sunt treaza dau din picioare ca n-am stare. Si tot n-am sarit la trambulina. Mi-e ca daca ma apuc acum nu mai dorm la noapte.
Ivanoiudela9, bravo! E buna dieta ta pentru ca iti tine stomacul in "alerta". Insa eu nu o pot tine, pentru ca lucrez toata ziua si alerg de colo colo si nu imi permit sa port cu mine mancare, plus ca nici nu realizez cum trece timpul.
Dulcetica, tu acum ai inceput si ai slabit un kg?
CristinaC, chiar as vrea sa stiu de la tine de cat timp nu mai mananci seara? ai slabit mult?
si astept vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Nimeni, nimic? Eu am fost in vacanta, alaltaieri am venit inapoi. Si normal ca mi-am facut de cap cu snacks-uri pe drum, in special, dar si prin restaurante. Cu toate astea, vad ca am pus doar un kg inapoi din cele slabite, desi ma asteptam la mai mult. De maine o iau de la capat

Mergi la inceput