Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi noapte am ajuns cu marco la urgente.
Ieri pe la ora 19 am vazut ca avea niste pete pe spate, dar ma gandeam ca s-au facut cum se uita la TV. la baita iar am vazut cateva, dar cum se jucase cu tat-su mai devreme, am zis ca din cauza aia. la ora 1 noaptea, cand m-am trezit sa-l duc la el in patut, am vazut ca se scarpina pe fata si in cap. cand aprind becul el rosu pe fata si pe pielea capului, pe gat, pe piept si pe spate.
L-am trezit pe clau, ne-am imbracat si la urgente cu noi. cand am ajuns pete mai avea pe burta si pe gat, cum nu se mai scarpinase, celelalate s-au dus. Ne-a intrebat doctorita ca pt. atat ne-am dus? pai cum naiba, ca ma speriasem, mai ales ca nu mi-a mai facut asa ceva. Mi-era frica sa-l las peste noapte asa, mai ales ca nu aveam nimic pt. alergie in casa, nici calciu.
I-a dat ceva picaturi pe gura, mi-a scris o reteta cu aerius si calciu si ne-a trimis acasa.
Pe la ora 4 ne-am trezit cu el la noi in pat.
Dimineata nu mai avea nimic...sa mor de stiu de la ce a facut. nici nu stiu ce a mancat la gradi, ca am uitat sa ma uit, in dim. asta l-a dus Clau. ma uit la ora 17 cand merg dupa el si le si zic celor de acolo ca mi-a facut alergie. Acasa a mancat parizer de pui cu unt, danonino si actimel...sa fie de la parizer...habar n-am.
Azi am mers la dr. lui si mi-a zis sa nu-i mai dau in continuare medicamentele daca nu mai are nimic pe corp. sa le iau ca sa le am in casa. daca nu a facut febra, cica nu trebuia sa ma speriu asa. pai eu de unde sa stiu
Cu ocazia asta mi-am luat si eu trimitere pt. o radiografie la spate, dupa 2 ani de dureri, ar fi cazul sa vad ce am.....

Kitzy am tot uitat sa-ti spun...mi-am amintit aseara cand am vazut la tv o emisiune cu Lavinia sandru....semeni teribil cu ea.
Si apropo de LS ce ziceti fetelor...Aly, oana va apucati de bb? s-a aprobat legea cu 85% din salariu.
Aly eu merg din mai la fitness. macar atat sa fac, daca tot am timp liber dimineata. Mai scade grasimea, se mai vede un muschi.....
gata...fug la treaba....
si spor in tot ceea ce faceti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare gagici!

ce faceti? ne-ati simtit lipsa? mie si lu bb?

saptamana trecuta am fost de miercuri la mama si am ajutat la pregatirile de nunta. a fost obositor dar si f frumos ptr ca au venit si multe rude pe care le vad f rar, verisoarele mele dragi...ne-am intalnit si noi toata familia largita.
sambata am venit la tl la coafor, am luat flori si fuguta inapoi ca incepea nunta fara noi.
am avut o zi superba, cu soare si cu o atmosfera potrivita pentru nunta.
bb a fost cuminte asa ca am dansat si ne-am distrat pana dimineata.
nu am inca poze ptr ca mirii sunt in luna de miere si cand se intorc vor lua pozele si dvd-urile cu filmarea. si nici de pe camera alor mei nu a avut cine sa descarce inca poze. dar cum fac rost de ele promit sa le pun in album. imi pare rau ca am facut f multe ziua si f putine seara...

duminica dupa ce ne-am odihnit putin am mers la ai mei la ciorba de portoace apoi la sarbatoarea viei si a vinului cu niste prieteni. a fost frumos numai ca eram cam obositi...

luni si marti am muncit cum n-am mai muncit de mult. au terminat in sfarsit mesterii sufrageria asa ca am facut curatenie generala. marti a venit si mama si m-a ajutat. inca nu e gata ptr ca dormitorul lu bb mai trebuie zugravit si apoi montat parchetul. asa ca mai am de facut o tura de smotruiala cand e gata plus holul de la intrare.
sufrageria a iesit super. exact cum mi-am dorit. am sa fac si poze dar cand termina si dormitorul lu bb.

astazi am venit la serv sa ma odihnesc ca am o febra de mor. din pacate nu am avut parte de odihna ptr ca am umblat pe la notariat, politie, fisc etc...i-am dat masina noastra veche socrului care a dat-o la rabla sa isi iau logan tip 2. dar ptr ca e pe numele sotului tot noi trebuie sa umblam dupa toate.
in plus am si de lucru.

am citit pe fuga ce ati scris.
gio, ma bucur ca v-ati distrat si imi pare rau ptr marco ca a plans. am vazut si pozele, super faine si locurile si voi!

kitzi, ati scapat de raceala? sper ca da

aly, oana, botic...pup toate fetele

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

revin ca am uitat sa va multumesc tuturor pentru urarile pentru fratele meu!sunteti niste dragute

silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio nasoala faza cu Marcolino, bine ca n-a fost nimic grav pana la urma.
Cu LS si legea eu stiam doar ca a trecut de parlament, dar mai trebuie promulgata. Astept s-o vad in vigoare si pe urma mai vedem .

Silvi bine ai revenit! Asteptam pozele de la nunta. Vad ca tot nu te-ai potolit si-ai facut smotru. Vezi ca primesti bataitza daca nu te potolesti.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio cred si eu ca te-ai speriat, poate la fel as fi facut si eu, cine stie ce i-a picat rau, bine ca i-a trecut si n-a fost mai rau.
Si ziceai ca seaman cu Lavinia? Poate o idee mica de tot
Silvia ce face bb?


Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova



Si apropo de LS ce ziceti fetelor...Aly, oana va apucati de bb? s-a aprobat legea cu 85% din salariu.



...in sfarsit acasa, ca poimaine iar decolam

...mai exact s-a votat in Parlament martea trecuta, trebuie sa mai semneze Basescu si intra in vigoare la 1 ianuarie.
legat de legislatie stiu orice ca doar asta imi e meseria

cu bebele cand o sa ma mai linistesc...ca eu si in conditiile astea in 6 luni ma intorc la munca daca totul e in regula cu copilul...asta e ritmul meu, munca mea ...si eu asa sunt

nasoala faza cu Marco, ce idioti mai sunt si astia de la urgenta cu intrebarile lor


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pai cu siguranta o va semna basescu. prea mare valva a facut legea asta, e pe toate canalele LS & Co.

Oana unde pleci iarasi? cand va mai potoliti si voi?
Kitzy mie asa mi se pare, ca semeni bine de tot cu ea. Diana ce mai face? te mai necajeste?
Silvia bine ai revenit. sa inteleg ca iar te-ai omorat cu curatenia...of...fata-fata ca nu te potolesti pana nu primesti buna.
Aly .

in 1 noiembrie mergem in Alba la botez. cam cat se da acum? nu va fii unul pretentios, inca nu stiu unde va avea loc... Oana, Kitzy voi sunteti mai in tema decat mine...help me!!!!

merg sa-mi iau si eu strengarul acasa si in parc cu noi. azi a avut dansuri...sa vedem cu ce figuri noi vine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Pai cu siguranta o va semna basescu. prea mare valva a facut legea asta, e pe toate canalele LS & Co.


cu siguranta o va vota

Citat:
Oana unde pleci iarasi? cand va mai potoliti si voi?

...la Roma cu tot familionul devineri sunt inconcediu
Citat:

[quote]
in 1 noiembrie mergem in Alba la botez. cam cat se da acum? nu va fii unul pretentios, inca nu stiu unde va avea loc... Oana, Kitzy voi sunteti mai in tema decat mine...help me!!!!


pai noi la unicul si singurul la care am fost anul asta am dat 5 mil plus buchetul de flori aferent


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio eu la ce botezuri am fost, am dat doar cadou. Nasa mea mi-a dat 100 de euro si e nasa, asa ca tu, poti injumatati suma.

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana uitasem de roma. super!!! sper sa aveti vreme buna si sa va simtit bine.
Oana, Kitzy mersi de info. noi la botezul lui marco, acum 2 ani am primit 150 roni de fam. (prieteni). acum eu nu-i pot da la fel, dar mai vedem in functie de ceilalti prieteni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput