Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, multumesc pentru (re)primire Silvi, stii ca si eu as vrea ca bebe sa doarma in camera lui dupa 4-5 luni, am citit ca asta e varsta optima sa se adapteze singurei in camera pe timpul noptii, si ca ar fi, de altfel, chiar indicat, pentru ca la aceasta varsta sunt deja obisnuiti cu miscarile mamei / tatalui prin camera si au un motiv in plus sa scanceasca sau sa planga.Nu pot vorbi, desigur, din propria experienta, dar de citit, citesc destul pe tema asta. Nu stiu cat o fi de indicat, insa, sa procedam asa.Ana-Maria 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata
in sfarsit sunt prima si dau cafeaaaaaa ...si ceai la toata lumea!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.

Oana merci de cafea. Da' poze si impresii dai?

Silvi sa porti cu placere cizmulitzele.

Gio cum e cu Marcolino? Ce-a zis medicul?

Fug la treburi, dar mai vin pe la voi.
si o zi usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata si de la mine! am venit la cafea facuta de oana!!!

eu in schimb va dau de baut
astazi e ziua sotului, sarbatorim 8 ani de cand suntem impreuna iar bb face 19 saptamani

petrecerea va fi duminica la tara dar eu sper totusi sa ajunga flo acasa deseara ca sa sarbatorim si in 2. si in plus am pregatit si carnea ptr friptura de turda,(de care va intrebam) special ptr el...

o zi minunata tuturor!

p.s. va multumesc ptr urari. deabia astept si eu sa port cizmele, azi nu le-am luat ca vad ca e cam soare afara


silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi sa-ti traiasca si sa petreceti multi ani fericiti impreuna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si dupa cum spuneam excursia noastra la Roma...a inceput cu o intarziere a avionului datorita cetii din Cluj ...de fapt ne-am asteptat la asta, de pe Feleac se vedea ca tot orasul era sub ceata

in rest avionul, zborul a fost in ordine...chiar am ramas impresionata, ma asteptam la un avion mai nasol (gen Tarom)

am ajuns la Roma dupa amiaza la ora 3...am luat un taxi, am ajuns la apartament...pe la ora 6 am plecat la plimbare
prima oprire Fantana di Trevi...o multime de lume, cautam monezi, le aruncam si ne punem dorintele ...facem poze si admiram fantana care este superba.
ne-am mai plimbat putin si am mers la cina, normal ca am servit pizza doar eram la ea acasa
am stat pe terasa...a fost o vreme superba 20-23 grade

a doua zi, sambata, am plecat de dimineata si le-am luat pe rand Colloseumul care este impresionant...nu imi venea sa cred ca o cladire inceputa in anul 72 dH si terminata in anul 80 dH poate sa fie intr-o stare atat de buna.
apoi la Mormantul soldatului necunoscut in Piata Venetia...ne-am oprit pentru cateva minute sa admiram Columna lui Traian...si am plecat mai departe spre Piaza Navona unde am admirat cele 3 fantani.
Seara ne-am plimbat pe Corso...am admirat magazinele renumite si ne-am oprit sa luam cina, de data asta paste

duminica am plecat in graba spre Vatican...am stat cam o ora la coada si am intrat la slujba...o bazilica frumoasa, cu o grandoare aparte, cu un cor extraordinar, plin de flori si o multime de oficialitati care au ocupat scaunele cu doar cateva minute inainte de inceperea slujbei oficiata catre Papa Benedict.

am plecat in mare graba dupa 2 ore catre Muzeul Vaticanului si capela Sixtina - capela palatui papal...o mare de oameni asteptau in rand, la o coada de 2 km care inconjura zidurile Vaticanului...am intrat printre ultimii, intrarile se inchideau la ora 12.30
am admirat pentru cateva ore gradinile palatului, picturile lui Michelangelo, Botticelli...capela Sixtina locul in care cardinalii aleg noul papa...
restul zilei a trecut repede plimbandu-ne pe strazi si prin magazine, ultima oprire la Castelul San'Angelo.

luni dimineata am strans bagajele si am mancat o inghetata in drum spre aeroport...eu una m-am "imbolnavit" dupa inghetata lor...mango, capsuni, pepene galben, fructe de padure ...

cam asta a fost, a trecut repede...ma bucur ca am vizitat tot ce a fost pe lista facuta inca de acasa cu "must see"...si poate intr-o zi ne vom intoarce la Roma

Poze puteti vedea aici http://good-times.webshots.com/album/568334784WUWPYU


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8



eu in schimb va dau de baut
astazi e ziua sotului, sarbatorim 8 ani de cand suntem impreuna iar bb face 19 saptamani



La Multi Ani ...vad ca aveti o gramada de evenimente de sarbatorit(asteptam oricum detalii despre friptura )


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

aly, multumesc din suflet pentru urari!

oana, f frumoasa vacanta si f frumos ai povestit! scurt si cuprinzator! da ai ramas datoare cu poze!!!
multumesc deasemenea ptr urari! cat despre friptura de turda, sper sa fie macar asemanatoare cu cea mancata de sotul meu acolo. eu am luat reteta de la tv si m/am mai inspirat si de pe net...va spun maine daca a fost buna sau ba...

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8


oana, f frumoasa vacanta si f frumos ai povestit! scurt si cuprinzator! da ai ramas datoare cu poze!!!


pozele sunt in linkul de pe ultimul rand din mesaj


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
....la pranz, dar acum am terminat treaba si am ajuns la comp.

Marco nu are varicela, e o alergie, de la ce...naiba stie? Dr. zice sa nu aiba lamblii...pai numai cand am avut si l-am tratat, iar la cele 3 copro de dupa nu a iesit nimic. asa ca asteptam sa vedem...deocamdata luam aerius si sper sa scapam cat mai repede de petele din palme, ca tare il mananca. Seamana cu o dermatita atopica .

Oana frumoase poze...chiar ca merita vazuta Roma. Fantana di Trevi m-a fermecat din poze, in realitate cred ca e si mai si.
Inghetata italienilor e o splendoare. zici ca e crema nu alta. Noi avem norocul ca in Tm sunt cativa italieni care au deschis si aici gelaterii la fel, asa ca ne mai potolim pofta.
Silvia, sotului tausi cati mai multi ani fericiti impreuna. Sper sa ajunga in seara asta acasa cu bine, ca sa sarbatoriti .
Aly gata treburile?
Ana maria cel mai bine e sa doarma bb de la inceput in camera lui. dar...din cauza trezirilor dese, mamele prefera sa-l aiba cu ei in camera. cert e ca nu trebuie obisnuit in dormitorul parintilor, greu se mai scapa de chestia asta, vorbesc din experienta.

la noi e placut afara, a plouat de dimineata, acum bate vantul. stau in dubii...daca sa spal geamurile sau nu .



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput