pseudomonas aeruginosa!!!

pseudomonas aeruginosa!!! | Autor: ariel_7000

Link direct la acest mesaj

ajutor! deja simt ca ma urc pe pereti! am aflat in sfarsit rezultatul la analiza de secretie otica a lui teo: pseudomonas aeruginosa! adica piocean! adica, luat din maternitate! acum inteleg eu ce era cu "antibioticul administrat preventiv" mamelor!!! ...prietena mea care a nascut in urma cu 1 an jumatate acolo, cand avea baiatul cam 1 an a aflat aceeasi veste! prietena mea care a fost internata 3 saptamani inainte de nastere acolo, la nastere a avut lichid verde si ea si bb au primit antibiotic...

ce e de facut??? tocmai am terminat sticla de unasyn data de dr. de la gr alexandrescu, pana aflam rezultatul...din ceea ce vad pe antibiograma, l-a luat degeaba, "animalul" fiind sensibil la amikacina, cefepime, cefoperazona, ceftazidim, ciprofloxacin, gentamicina, imipenem, meropenem, netilmicin, piperacilina, p.+tazobactam, ticarciclina, T.+ac. clavulanic, tobramicina ...

si eu am o durere in gat f suparatoare care tot apare si dispare, a cedat la tratamentele date de medicul de fam. , cu amoxicilina, penicilina, ampicilina...insa in 2-3 sapt. a aparut iar...si asta, de cand am nascut ....am fost testata de stafilococ si streptococ si rezultatul a fost negativ...alex a mea a avut streptococ si de aici banuiala...si ei i-a iesit negativ, insa de atunci a avut 2 episoade de "roshu in gat"...
ma voi duce cu ea sa ne analizam gaturile, urechile, nasurile....


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ariel, ai deja raspunsuri la subiectul deschis anterior. pe acesta il inchid, multumesc pentru intelegere.

Roxana

Mergi la inceput