Nevralgin picaturi

Nevralgin picaturi | Autor: carmenz

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Am o problemutza si anume aceea ca nu mai gasesc nevralgin picaturi, mi s-a spus ca nu se mai fabrica. Stiti voi vreo farmacie sau depozit care sa mai aiba pe stoc acest medicament? Fetitza mea de 4,8 ani intra in panica si incepe sa planga atunci cand vede supozitoare din cauza ca i-am administrat cand era mai micutza supozitoare cu glicerina pentru constipatie , dar si supozitoare Novocalmin, pt febra. Nevralginul era extrem de eficient atunci cand facea febra peste 39 grade si nici nu o chinuiam.
Daca aveti vreun sfat, vreo idee, v-as fi recunoscatoare.

Va doresc un sfarsit de saptamana excelent!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Foloseste solutia din Algocalmin fiola. Ii poti administra cel mult 1/2 fiola o data.Nu are gust grozav, ii poti da pe zahar sau diluat cu putin lichid dulce, este f.f.f eficienta in febra mare.
Va doresc sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

ii poti da algocalmin fiola cate o picatura pt fiecare kg al ei,nu mai mult de 1/2 fiola odata ,cum spunea si Diuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu n-am mai gasit de foarte mult timp Nevralgin asa ca tot la Algocalmin am apelat cand am avut nevoie.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

E adevarat ca n-am mai folosit Nevralgin de anul trecut, dar poti incerca sa mai cauti (daca nu ai facut-o pana acum) la farmaciile 2NA (mi se par cele mai bine aprovizionate)

numai bine....si mai bine sa n-aveti nevoie de Nevralgin
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenz spune:

Va multumesc pentru raspunsuri. O sa incerc si la farmaciile 2NA. Ma gandisem la Algocalmin fiola dar nu stiam doza pe care i-o pot administra in 24 ore. O voi intreba pe doctorita cu prima ocazie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Buna,
sunt din Iasi, am gasit nevralgin la o farmacie de la noi, facut de Terapia. Intr-adevar mult timp nu am gasit, dar am luat alaltaieri, deci se mai face.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

Mergi la inceput