baby drink-pro si contra

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Si eu i-am dat baiatului in primele doua saptamani Baby drink si i-a placut asa de mult ca nu mai vroia lapte.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

ce.i aia baby drink fetele?????
e un suc care se gaseste in cutie ca laptele pasteurizat???
daca da...si eu ii dau la puiu' meu la fel ca orice suc de fructe facut de mine la storcator sau din sticla..hipp,alete etc.

sau poate ca baby drink nu se gaseste in germania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

ce.i aia baby drink fetele?????
e un suc care se gaseste in cutie ca laptele pasteurizat???
daca da...si eu ii dau la puiu' meu la fel ca orice suc de fructe facut de mine la storcator sau din sticla..hipp,alete etc.

sau poate ca baby drink nu se gaseste in germania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simon_aut spune:

noi i-am dat baby drink de la 3 zile.
i-a placut foarte mult incat la 3 luni a inceput sa refuze laptele din cauza lui.
vroia sa bea numai baby drink....deci dependenta.
am renuntat la el desi a fost extrem de greu si dupa vreo 3 sapt de chin l-am facut sa bea ceai BABY CALM care e si mai ieftin si dupa parerea mea mai sanatos din moment ce nu e praf de dizolvat in apa.
Dar asta e parerea mea.

Daca ii dati baby drink bb-ului si numai vrea laptele...incecrcati sa il scoateti sa vedeti ce se intampla.

Simon & Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Buna,
Trebuie mentionat ca acest Baby drink nu se gaseste decit in Romania, deci cei din diaspora nu au cum se stie ce contine. Ceea ce cred este ca trebuie dat in cantitati mici atunci cind are colici, dar nu ca sa-i tina de foame...caci laptele contine infinit mai multe nutrimente. Se poate eventual da uneori ca sa mai calmeze bebelusul, dar totusi zaharul rafinat nu e prea bun pentru bebelus, deci cred ca-i ajunge cel din laptele nostru si/sau din cel praf.

Adina si bebe Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Excelent, dar cam scump! Nu a provocat dependenta, nu am inlocuit nici o masa cu ceaiul...Daca vrea lapte...nici vorba de ceai...Urla cat o tin plamanii!!! Dupa cum spuneam, mi s-a parut cam scump si se mai termina si foarte repede, asa ca ii dau acum Milutee de la Milupa, de fenicul, care e la fel de bun...O calmeaza la stomacel si o adoarme...Si e mai avantajos ca pret...Costa o suta si ceva, dar e o cutie mare...M-a tint mai mult de o luna...Poti sa incerci...
[pisi]_ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Noi am baut baby drink de la 2 luni pana pe la 7.
Nu a avut nici o problema, ii placea. Doar ca nu vroia apa, doar baby drink (deci e normal sa bea 200 ml/zi).
Pt. fete de afara: Baby Drink este un produs egiptean. Este un ceai contra colicilor (contine 4 plante: salvie musetel, cred ca chimen si inca una). BB-ilor le place pt. ca e dulce.

Si eu il faceam mai diluat (e si f. scump), ii puneam un pliculet la 100 ml.
Dar ... nu a avut nici un efect contra colicilor. Singurul produs care a avut efect vizibil: Debridat, restul produselor, pt. noi = 0!

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Spuneti-mi si mie, va rog, cit costa o cutie de Baby Drink si una de Baby Calm. Daca am inteles bine, Baby Calm ajuta la calmarea colicilor...atunci care este rolul lui Baby Drink?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Marox,nici eu nu stiu cat cost ptr ca si mie mi-l trimite cineva din Ro dar este f bun ptr calmare.Puiul meu plange in fiecare seara,nu-l p[ot impaca nicicum(are colici)dar dupa ce bea baby drink se linisteste si adoarme.Eu nici nu i-am dat altceva decat piept si in fiecare seara 75 ml baby drink...lucreaza de minune.

Mergi la inceput