eruptia dintilor - dureri de cap??

eruptia dintilor - dureri de cap?? | Autor: zanazorilor

Link direct la acest mesaj

Salut,

stiti cumva daca eruptia dintilor se poate asocia cu dureri de cap?
Am un baietel de un an si 7 luni, caruia ii ies maselele, are gingiile foarte umflate, si noaptea se trezeste, plange si cand il intrebi "unde e buba", vad ca raspunde "capul", desi inainte spunea "dintii"...Sunt convinsa ca intelege intrebarea si probabil ca il doare si capul..Oare e de la dinti sau trebuie sa caut alta cauza? In rest, nu are alte manifestari, nu vomeaza, mananca normal, e vesel (cateodata mai marait dar atunci pare sa fie din cauza dintilor ca incearca sa roada tot ce prinde), nu face febra (nu a facut niciodata din cauza dintilor).

Multumesc pentru raspunsurile voastre.

Sanatate multa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Cand eram mica la un moment dat am facut puroi la o masea. Ce e drept eram mai mare ca el. Doar atunci m-a durut si capul, iar temperatura nu aveam.

Incearca sa pui intrebarea si pe timpul zilei chit ca nu se plange, sa vezi iti raspunde tot capul? Poate ca durerea o reverbera. Incearca sa te joci cu el, sa ii pui mana pe ureche si sa il intrebi, te doare capul aici? Apoi in varful capului si tot asa. Nu's ce sa zic. Al meu e mai mic, nu am ajuns pana acolo.

Mergi la inceput