Donez carti... unde?

Donez carti... unde? | Autor: viviana

Link direct la acest mesaj

Stiu ca poate ar trebui sa deschid subiectul la know how - sau poate in alta parte - habar nu am unde - dar m-am gandit ca aici va fi ceva mai vizibil.

Vreau sa donez carti de beletristica. In jur de 1000-1500 bucati. Nu prea stiu unde si cui sa ma adresez.

Cunoasteti, aveti prieteni cunostiinte la fundatii, camine pentru batrani, licee...?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Pe aceeasi tema:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123770

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi, Rall dar ceeea ce scrie acolo nu ma prea ajuta.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mersi, Rall dar ceeea ce scrie acolo nu ma prea ajuta.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Nu vrei sa le donezi la mine la liceu?!? Colegiul National Pedagogic Campulung Muscel
Da', ce-ti veni? de ce vrei sa le dai?


am editat ca nu stiu de ce s-au belmejit mesajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:



Nu vrei sa le donezi la mine la liceu?!? Colegiul National Pedagogic Campulung Muscel>
Da', ce-ti veni? de ce vrei sa le dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hrista,
Ele reprezinta cam un sfert din total. Nu mai am unde sa le pun. Am incercat sa le dau in familie, pe la prieteni dar se pare ca pe nimeni nu mai pasioneaza clasicii literaturii universale.

Aceste carti sunt stranse de-alungul a 25 ani si fiecare fila poarta o amintire. Merg in librarii si vad Gunter Grass, Kawabata, Herman Hesse, Saul Bellow, si cate mai cate, si plec cu mana goala vizualizand coltul din biblioteca in care au fost puse in urma cu 20 ani.

Si mi-ar placea sa le dau cuiva care chiar vrea sa le citeasca si nu are posibilitati.

Eu nu am timp acuma, ca sa le triez pe cele ramase, sau sa le pozez, sau sa scriu titluri pe net.
Nu am nici posibilitate de transport.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Ciao,

Noi cand ne-am mutat le-am donat bibliotecii judetene din orasul nostru.
Sunt foarte bucurosi cand primesc donatii.

Incearca,

Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Cat mi-as dori sa le am aici!
De fiecare data cand ma duc in tara anticariatele sunt magazinele mele preferate. Din pacate biblioteca de aici nu are decat 11 (unsprezece) volume in romana si ma uit cu jind la rafturile in limba rusa si maghiara care sunt pline.
Toate cartile care le am s-au cam plimbat pe aici, imprumutam unii de la altii etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu am cunostinte la doua fundatii care sponsorizeaza si camine pentru batrani si centre pentru copii, sunt fundatii serioase.

daca este beletristica pentru adulti, nu stiu cat merg la liceu, abia apuca elevii sa citeasca bibliografia obligatorie.

daca vrei sa le dai asa, da-mi un pm si dau si eu doua telefoane (inteleg ca ar trebui sa vina sa le ia de la tine)

sau...poti sa le vinzi bulk la un anticariat, 1500 de carti inseamna 1500 de lei minim, sau 3000 lei, depinde.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Viviana, ti-am dat PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Wauuu
cineva vrea sa doneze carti. cumum sa nu gasesti amatori printre prieteni?chiar nu mai e interesata lumea de citit?
eu sunt inebunita dupa carti, mai ales dupa clasici. visez sa-mi fac o biblioteca mare.
daca mai ai carti si n-ai ce face cu ele, ma intereseza f tare, contra cost bineinteles.
oricum de apreciat f tare initiativa.

http://tt.lilypie.com/wserp3.png

Mergi la inceput