laptic nan h.a

laptic nan h.a | Autor: ramona24

Link direct la acest mesaj

salut sunt noua pe acet site si cred ca de 15 ori am incercat sa postez o intrebare pe site. e cam complicat...apropo acest site/forum este gratis?Sunt mamica unui baietel de 1 luna pe nume DARIUS-STEFAN .In maternitate pt ca nu se satura cu piept i s a administrat completare cu nan H.A ...la fel primeau toti copii. acasa am continuat cu nan h.a ...de curand am auzit ca acet laptic este recomandat doar copiilor cu alergii si ca as putea sa l sensibilizez pe al meu...CE PARERE AVETI?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Farah spune:

laptele HA este hipoalergenic si este recomandat doar copiilor cu alergii, n-am auzit de copil sensibilizat ca maninca HA, dar e mai putin hranitor, pentru ca are niste bucati de proteine, nu proteine(si pune si tubul digestiv mai putin la munca).
daca te hotarasti sa i-l schimbi oricum n-o face brusc.
si da, forumul e gratis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Noua ne-a fost recomandat la nasterea lui bb 1, ca si completare la laptele de san...ideea era ca fetita mea manca laptic la san, iar Nan HA primea doar ocazional. Dr a spus ca este indicat nou-nascutilor alaptati natural pentru ca nu da riscul de alergii...Treptat am renuntat la el pentru ca am reusit sa alaptez si nu a mai fost nevoie de completare. Cand l-am intarcat nu i-am mai dat HA ci direct Nan 2 (avea peste 4 luni). Nu cred ca o sa il sensibilizezi, este mai sigur pentru bebei asa mici. Dar poate vei reusi sa scapi de completare si sa il alaptezi se poate sa stii, ai cateva subiecte interesante si utile despre alaptat si aici pe forum (gratis)

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargoyle spune:

Si fetita mea a avut nevoie de completare si de la inceput mi s-a spus sa-i dau H.A., pentru a evita riscul aparitiei alergiilor. Asa ca pana la un an i-am dat H.A. Acum are 2 ani si consuma lapte din comert si de vacuta (verificat) fara nici o problema. Cu siguranta nu sensibilizeaza, doar ca in functie de varianta de lapte Nestle oferita i se modifica si scaunul.

Mergi la inceput