crema de plaja pt copii fara parbeni?

crema de plaja pt copii fara parbeni? | Autor: adialex

Link direct la acest mesaj

ne pregatim sa plecam la mare si de o saptamana caut o crema de plaja pt alex, fara parabeni; am cautat cam la toate firmele, si cam toate au parabeni; pana si firmele bune, gen mustela, au in compozitie parabeni;
voi ce folositi? ce sa cumpar?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca2705 spune:

noi am folosit cu succes nivea lsf50.la recomandarea pediatrei.e ff buna ca si crema dar pateaza hainutele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra71 spune:

Si noi tot nivea am folosit.Am fost super multumita de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Noi avem SUNDANCE,Sonnenspray cu fp 25 de la DM,este fara parabeni.
Depinde cit e de mic copilul tau,am vazut si alte creme marca DM fara parabeni,cu fp 50,de ex.
Tot fara parabeni am si de la Weleda dar are fp numai 20.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

multumesc de raspunsuri;
alina, la noi nu am vazut SUNDANCE Sonnenspray pe nicaieri;
iar weleda as lua, dar nu vreau factor de protectie 20; alex are 2 ani jumate, si are tenul destul de inchis, macar cu factor 40 sa fie;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui adialex

multumesc de raspunsuri;
alina, la noi nu am vazut SUNDANCE Sonnenspray pe nicaieri;
iar weleda as lua, dar nu vreau factor de protectie 20; alex are 2 ani jumate, si are tenul destul de inchis, macar cu factor 40 sa fie;



Adialex,
aveti DM?
Verisoara mea din Timisoara spunea ca ei au DM si acolo se gaseste crema asta de plaja.La asta m-am gindit cind am postat,ca si in Bucuresti trebuie sa fie DM.


Alina

Edit:acum am vazut ca nu precizezi localitatea unde esti.Ideea e ca la Dm gasesti.
Da,la 2 ani jumatate,e indicat cel putin fp 30.Fiica-mea are 6,4 ani si nu are tenul foarte deschis,dupa 4 ani am dat-o mereu cu 20 si 25.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetele care ati folosit NIVRE 50 FPS s-au mai bonzat puiutii vostrii?Si io ot deasta am luat dar cred ca tot alb voi veni cu el la un asa FPS mare.Sau nu?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

alina, eu in bucuresti nu am vazut DM; daca stie cineva ceva, sa-mi spuna si mie; multumesc de raspuns;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Eu i-am cuparat Deliei(17 luni) crema de plaja LA ROCHE POSAY,cu factor 50.
Am dat-o mereu si cu toate astea are un bronz frumos,auriu ,potrivit pt ea

Am luat crema la recomandarea dermatologului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

ce sunt parabeni-i?

Noi am folosit doar Avene factor 15. La orice alta marca unul din ei se irita. Factor 15 a fost suficient. Nu s-au inrosit, nu s-au cojit si au stat toata ziua in apa. Nici macar nu s-au bronzat prea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Farah spune:

am auzit de multe ori chestia asta si nu ma pot abtine sa nu intreb. fetele care va temeti ca de la un factor de protectie "prea mare" nu se mai bronzeaza pielea, ce credeti ca e mai important, o piele bronzata sau o piele sanatoasa?
besides, asta e semivrajeala, eu nu ma dau cu mai putin de 25, si ma bronzez mereu. dar si dac-ar fi pe bune, conteaza atit de mult bronzul incit sa risti sanatatea pentru el?
intreb ce parere aveti voi, ca eu stiu clar ce cred

Mergi la inceput