Lapte Topfer?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Anasia, de ce mai folositi lapte praf la varsta asta? Stiu ca multi pediatri o recomanda, insa mie mi se pare abeerant. Atat timp cat copilul de peste 2 ani mananca 80% din ce mancam noi, ce saracie foloseste laptele praf?

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Formula este recomandata pana la 3 ani. Mihnea de la 1 an si doua luni bea si lapte normal la punga sau cutie dar si acum la 3 ani mai folosim inca formula(pana ne intoarcem din concediu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Ripley, ii dau laptele pt ca ii place si cere; nu mananca iaurt (am incercat de toate si a avut probleme de digestie), branzica doar telemea, lapte din comert/lapte de vaca de la tara nici nu vrea sa simta;prin urmare, mergem cu fomula pana s-o obisnui cu cel din comert;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Farah spune:

poate daca i-l amesteci si inlocuiesti treptat se obisnuieste.

chiar, de ce face toata lumea laptele pentru copii mai mari aromat cu diverse? de ex humana de care bea fi-miu acum nu are, cel putin in romania, formula pentru peste 8 luni fara arome. si-atunci pina la un an eu sunt in mare dubiu ce o sa-i dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Humana are lapte peste 8 luni cu arome de vanilie si de mar verde.(in Romania)

Humana 3

* Cu aroma de vanilie

Dupa 8 luni - mai mult gust, mai multa energie!



* Lapte de crestere de la 8 luni pana la 6 ani

* Adaptat prin compozitia sa necesarului de energie si nutrienti specific varstei

* Imbogatit cu prebiotice - prezente si in laptele matern

-favorizeaza dezvoltarea selectiva a florei intestinale

benefice

- stimuleaza imunitatea

- regleaza fiziologic tranzitul intestinal

* Imbogatit cu fier

* Continut scazut de sodiu

* Fara gluten, fara zahar adaugat

* Alternativa cu gust placut de vanilie la planul zilnic de alimentatie al copilului dvs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Farah spune:

da, minunat, dar eu vreau sa-i dau copilului lapte cu aroma de ...lapte, nu de mar.

Mergi la inceput