Solutie anti-purici

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

quote:
citat din mesajul lui filofteia

Alia_ro, noi am dat si nu s-a intamplat nimic...ca eram disperati... ne invadasera.... cum am spus noi avem cainele nostru si pisicile noastre...
Anul acesta am luat masuri din timp cu frontline si n-au mai fost probleme.

si cere la farmacia veterinara si ceva de dat pe afara... casigur sunt prin curte, ca altfel nu aveati de unde sa-i aduceti in casa.



Scumpa mea multumesc pt sfat. Noi stam la bloc, zi de zi dormim in acel pat, e greu sa dau cu spray ca nu am unde sa ma duc sa dorm pana dispare mirosul si toxicitatea. Da, avem covor plusat, poate s-au aciuitacolo...O sa intreb la plafar totusi.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Alia...sincer... programati-va un weekend la munte! Nu cred ca scapati altfel de ei.
Daca gasesti ceva care functioneaza pe baza de plante sa ne spui si noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Alia, scos covorul, spalat si lasat mult in soare, curatat totul in casa la sange, in timpul asta copii la bunici, matusi, nasi undeva. Dat cu solutie antipurecoasa pe jos si plecat peste noapte si voi, langa copii. A doua zi, curatat solutia antipureci ca sa nu ramana la indemana piticilor sa puna mana pe jos si p-orma in gura.
Puricati-va bine, ca purecii au bunul obicei sa se ascunda in cusaturi unde nu-i gasesti decat greu de tot.
Si solutii de la plafar daca dai tot toxice trebuie sa fie ca sa omoare ganganiile si tot trebe sa cureti dupa ele.
Si by the way, inainte de toate astea, adu in casa pentru cateva ore un pui de animal. Imprumuta-l de undeva. Toti purecii prefera puii de animale, ca au cel mai bun sange, si fug de pe oameni pe pui. Poate migreaza in felul asta :).


Copiii merita tot efortul nostru
Robert, Sonia,
Alex, Andrei,
Ecaterina, Silviu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

quote:
citat din mesajul lui ralcat


Si by the way, inainte de toate astea, adu in casa pentru cateva ore un pui de animal. Imprumuta-l de undeva. Toti purecii prefera puii de animale, ca au cel mai bun sange, si fug de pe oameni pe pui. Poate migreaza in felul asta :).




La noi e invers, migreaza de pe animal pe om....cred ca se plictisesc si mai vor sa incerce si altceva.

Stiu ca bunica mea folosea gazul pentru astfel de ganganii. Oricum nu cred ca poate fi dat pe piele.

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

noi avem 2 caini si o pisica si folosim cu succes Advantix... in fiecare luna... acu ce sa spun, ca bietii bunici poate n-or da atatia bani pe anti-puricide ca pe mine ma costa cate 60 Ron pe luna sa tin animalele fara paraziti. Dar nu avem probleme nici cu purici si nici cu capuse

Ingrid si Cristi 5 ani si 4 luni

Mergi la inceput