Campanie nationala:Sprijinul reproducerii asistate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Am semnat petitia, stiu ce inseamna sa nu poti face copii dar sa nu ai nici bani pentru fertilizari in alte tari sau la noi. Dar pentru noi cele care avem copii si cotizam la stat, iar acesta isi bate joc de noi cand e vorba de CIC?http://www.petitieonline.ro/petitie/majorarea_sumei_primite_de_mamele_aflate_in_concediu_pt_ingrijirea_copilului-p40800039.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Sa reluam mesajul si pe pagina asta:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_p76

Va informam ca am initiat petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html


Avem nevoie de semnaturile si de solidaritatea voastra! Va multumim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Semnat si trimis mai departe!!!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

La mai putin de 24 de ore de la lansare sunt deja peste 430 de semnaturi. Va multumim mult, insa e nevoie de mult mai mult pentru a convinge autoritatile ca problemele de fertilitate nu reprezinta un fenomen marginal si, deci, neglijabil (cam asa ne-au raspuns oficialii Ministerului Sanatatii in petitiile individuale pe care le-am trimis anterior).

Semnarea petitiei dureaza doar cateva secunde (atentie, trebuie sa introduceti o adresa de mail valida si apoi sa confirmati), efectele pot fi enorme, in timp. Va multumim!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

500 de semnaturi, deja !
Felicitari pentru initiativa si Doamne ajuta, sa fie cu succes !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Am semnat si eu, dar sunt curioasa daca chiar au vreun efect aceste petitii. Am vazut petitii care de care mai ciudate, unele chiar hilare...

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am semnat si eu, stiu multe femei care au avut nevoie de ajutorul asta! Felicitari si sper sa se poata realiza ceva!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

635 de semnaturi!Haide-ti fetelor poate pana maine le dublam! Doamne-ajuta!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Am semnat! Felicitari!

Alexandru, tati de copil perfect
Vine bebe2

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput