Alaptatul-Help Line-(9)

Alaptatul-Help Line-(9) | Autor: emaaimee

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=244792" target="_blank">Alaptatul-Help Line-(1)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26640" target="_blank">Alaptatul-Help Line-(2)
Alaptatul-Help Line-(3)
Alaptatul-Help Line-(4)
Alaptatul-Help Line-(5)
Alaptatul-Help Line-(6)
Alaptatul-Help Line-(7)
Alaptatul-Help Line-(8)



www.youtube.com/watch?v=cSb3XT88YxY" target="_blank">Primii pasi spre alaptare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25770" target="_blank">Alaptatul si carentele vitaminice si de minerale ale mamei care a alaptat indelungat


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26054" target="_blank">Mastita si tratamente naturiste


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20163 " target="_blank">Menstruatia si alaptatul


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25792" target="_blank">Laptele de inceput, cand vine, cum e, etc.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25454" target="_blank"> Pentru intarcare, cum oprim lactatia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=24989" target="_blank">Plansul bebelusului in timpul suptului


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26199" target="_blank">Mamicile care au alaptat mult peste un an sau doi


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna, vreau sa spun celor care se pricep si au pus linkurile jutatoare , ca atunci cand dai pe ele, de exemplu am vrut sa citesc la " Mamicile care au alaptat mult peste un an sau doi" si se deschide tot forumul.Asa este si la voi sau la calculatorul meu e ceva.Nu se deschide unde scrie despre subiect.O zi buna la toata lumea va doresc.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Si la mine la fel se intampla. Pe mine ma intereseaza topicul Menstruatia si alaptarea.

Irina, mami de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am incercat sa deschid link-urile originale de la cap3, date de freia:incearca sa se deschida pag, apoi se redirectioneaza la pg principala a forumului.
moderatorii, please help, fetele vor info. multumim!

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

quote:
citat din mesajul lui tuscut

Si la mine la fel se intampla. Pe mine ma intereseaza topicul Menstruatia si alaptarea.

Irina, mami de Maria Iustina- 12.10.2007

nu amitit topicul cu pricina dar pot sa iti zic ce am citit intr-o carte:

alaptand se poate intampla sa dispara menstruatia pentru o perioada foarte lunga de timp chiar si un an... in cazul in care copilul face vreo pauza de mai mult de 6 ore nu se poate considera buna ca metoda contraceptiva... (eu una nu as risca in acest sens)

in ceea ce priveste alaptarea in timpul menstruatiei, se poate intanmpla ca laptele sa-si schimbe gustul, dar asta nu inseamna ca copilul iti va refuza sanul. se poate intampla sa fie mai nervos la san in perioada scurgerilor, asta pentru ca nici tu nu esti total relaxata in aceste zile... si se modifica fluxul de lapte... si copilul fiind obisnuit ca un flux mai puternic, o sa fie mai nervos cand va vedea ca fluxul este mai mic si va trebui sa depuna mai mult efort.

cu alte cuvinte alaptarea in aceste zile trebuie sa decurga normal...
daca te-am lamurit sunt fericita dar daca mai ai intrebari pana se reuseste sa se citeasca topicul respectiv, scrie cu incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

v-am mai intrebat daac stiti tratament pt mucus.dr zice ca din cauza alimentatiei mele . ii posibil?papa mere si unele fructe.ii dau ecoflorina dar dr a zis sa nu ii dau.eu cred in ac medicament sii ii dau caci si unei colege de-ale memle i-a recomand 2 pediatri din cj? ma puteti ajuta cu un sfat?

http://community.webshots.com/album/563804150HZBgfg
Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

am gresit mesajul anterior. eu pap mere si unele fructe el numai san

http://community.webshots.com/album/563804150HZBgfg
Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

veronica... nu stiu ce sa zic... credeam ca iti vor raspunde fete care stiu mai multe...
ce inseamna mucus in caca? are diarie? ce culoare are? cat de des gasesti asa ceva? spune-ne mai multe sa intelegem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

nici eu nu inteleg, fii mai specifica.

eu din pacate sunt la munca si nu pot raspunde decat in pauze. si de multe ori nici atunci

sa ne credeti ca va-m abandonat

menstruatia si alaptarea:
alaptarea nu ofera protectie menstruatia vine diferit fiecarei mamici, mai devreme sau mai tarziu dupa nastere
daca ai intrebari specifice, shoot si te ajutam, Irina.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

in ultima vreme aproape toata caca ii numai un mucus, culoarea ii normala usor usor spre verzuie, mirosul ii normal


bebele al meu nu a mai vazut biberonul cam de vreo 10 zile si papa la titi da nu ff mult cam 3-4 min,uneori ce mai mulg din san ii dau cu lingurita ca sa se obisnuiasca cu inghititul, cam 20-40 de ml, dar nu vrea intotdeauna. ma gandesc ca ii satul din moment ce nu plange.a pus in ultim sapt numai 60-80 dar el arata bine si ii extrem de vesel.papa cam la 2,45-3 ore uneori si mai repede

http://community.webshots.com/album/563804150HZBgfg
Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

quote:

menstruatia si alaptarea:
alaptarea nu ofera protectie menstruatia vine diferit fiecarei mamici, mai devreme sau mai tarziu dupa nastere



nu s-a inteles prea bine, vroiam sa zic ca asta era metoda bunicii...

Mergi la inceput