Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Alaptatul-Help Line-(9)

(3 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 32

emaaimee
emaaimee

4062 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite emaaimee un Mesaj Privat

Alaptatul-Help Line-(9)

Alaptatul-Help Line-(1)
Alaptatul-Help Line-(2)
Alaptatul-Help Line-(3)
Alaptatul-Help Line-(4)
Alaptatul-Help Line-(5)
Alaptatul-Help Line-(6)
Alaptatul-Help Line-(7)
Alaptatul-Help Line-(8)

Primii pasi spre alaptare

Alaptatul si carentele vitaminice si de minerale ale mamei care a alaptat indelungat

Mastita si tratamente naturiste

Menstruatia si alaptatul

Laptele de inceput, cand vine, cum e, etc.

Pentru intarcare, cum oprim lactatia

Plansul bebelusului in timpul suptului

Mamicile care au alaptat mult peste un an sau doi

ALAPTATUL HELPLINE

de piticotu' uriash

m-am facut maricica

POVESTEA MINUNII
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - roxanaz on 26/11/2008 10:01:02

roxy

2373 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxy un Mesaj Privat
buna, vreau sa spun celor care se pricep si au pus linkurile jutatoare , ca atunci cand dai pe ele, de exemplu am vrut sa citesc la " Mamicile care au alaptat mult peste un an sau doi" si se deschide tot forumul.Asa este si la voi sau la calculatorul meu e ceva.Nu se deschide unde scrie despre subiect.O zi buna la toata lumea va doresc.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy
Mergi la inceput

tuscut

463 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tuscut  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui tuscut  Trimite mesaj yahoo luituscut Adauga semn de carte la raspuns Trimite tuscut un Mesaj Privat
Si la mine la fel se intampla. Pe mine ma intereseaza topicul Menstruatia si alaptarea.

Irina, mami de Maria Iustina- 12.10.2007
Mergi la inceput
emaaimee
emaaimee

4062 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emaaimee un Mesaj Privat
am incercat sa deschid link-urile originale de la cap3, date de freia:incearca sa se deschida pag, apoi se redirectioneaza la pg principala a forumului.
moderatorii, please help, fetele vor info. multumim!

ALAPTATUL HELPLINE

de piticotu' uriash

m-am facut maricica

POVESTEA MINUNII
Mergi la inceput
ama1357
ama1357

719 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ama1357 un Mesaj Privat
quote:
citat din mesajul lui tuscut

Si la mine la fel se intampla. Pe mine ma intereseaza topicul Menstruatia si alaptarea.

Irina, mami de Maria Iustina- 12.10.2007

nu amitit topicul cu pricina dar pot sa iti zic ce am citit intr-o carte:

alaptand se poate intampla sa dispara menstruatia pentru o perioada foarte lunga de timp chiar si un an... in cazul in care copilul face vreo pauza de mai mult de 6 ore nu se poate considera buna ca metoda contraceptiva... (eu una nu as risca in acest sens)

in ceea ce priveste alaptarea in timpul menstruatiei, se poate intanmpla ca laptele sa-si schimbe gustul, dar asta nu inseamna ca copilul iti va refuza sanul. se poate intampla sa fie mai nervos la san in perioada scurgerilor, asta pentru ca nici tu nu esti total relaxata in aceste zile... si se modifica fluxul de lapte... si copilul fiind obisnuit ca un flux mai puternic, o sa fie mai nervos cand va vedea ca fluxul este mai mic si va trebui sa depuna mai mult efort.

cu alte cuvinte alaptarea in aceste zile trebuie sa decurga normal...
daca te-am lamurit sunt fericita dar daca mai ai intrebari pana se reuseste sa se citeasca topicul respectiv, scrie cu incredere
Mergi la inceput
veronicka
veronicka

331 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite veronicka un Mesaj Privat
v-am mai intrebat daac stiti tratament pt mucus.dr zice ca din cauza alimentatiei mele . ii posibil?papa mere si unele fructe.ii dau ecoflorina dar dr a zis sa nu ii dau.eu cred in ac medicament sii ii dau caci si unei colege de-ale memle i-a recomand 2 pediatri din cj? ma puteti ajuta cu un sfat?

http://community.webshots.com/album/563804150HZBgfg
Veronica -mami lui Marc-Andrei
Mergi la inceput
veronicka
veronicka

331 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite veronicka un Mesaj Privat
am gresit mesajul anterior. eu pap mere si unele fructe el numai san

Mergi la inceput
ama1357
ama1357

719 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ama1357 un Mesaj Privat
veronica... nu stiu ce sa zic... credeam ca iti vor raspunde fete care stiu mai multe...
ce inseamna mucus in caca? are diarie? ce culoare are? cat de des gasesti asa ceva? spune-ne mai multe sa intelegem
Mergi la inceput
emaaimee
emaaimee

4062 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emaaimee un Mesaj Privat
nici eu nu inteleg, fii mai specifica.

eu din pacate sunt la munca si nu pot raspunde decat in pauze. si de multe ori nici atunci

sa ne credeti ca va-m abandonat

menstruatia si alaptarea:
alaptarea nu ofera protectie menstruatia vine diferit fiecarei mamici, mai devreme sau mai tarziu dupa nastere
daca ai intrebari specifice, shoot si te ajutam, Irina.

ALAPTATUL HELPLINE

de piticotu' uriash

m-am facut maricica

POVESTEA MINUNII
Mergi la inceput
veronicka
veronicka

331 Mesaje
in ultima vreme aproape toata caca ii numai un mucus, culoarea ii normala usor usor spre verzuie, mirosul ii normal

bebele al meu nu a mai vazut biberonul cam de vreo 10 zile si papa la titi da nu ff mult cam 3-4 min,uneori ce mai mulg din san ii dau cu lingurita ca sa se obisnuiasca cu inghititul, cam 20-40 de ml, dar nu vrea intotdeauna. ma gandesc ca ii satul din moment ce nu plange.a pus in ultim sapt numai 60-80 dar el arata bine si ii extrem de vesel.papa cam la 2,45-3 ore uneori si mai repede

Mergi la inceput
ama1357
ama1357

719 Mesaje
quote:

menstruatia si alaptarea:
alaptarea nu ofera protectie menstruatia vine diferit fiecarei mamici, mai devreme sau mai tarziu dupa nastere

nu s-a inteles prea bine, vroiam sa zic ca asta era metoda bunicii...
Mergi la inceput
Pag. din 32 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com