Nasici de 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am uitat sa intreb ceva:
Ce bauturi ati avut la voi, pt cazul in care trebuia sa platiti rascumpararea miresei? Ca ma gandesc ca la 12-1 noaptea n-am de unde sa targui beuturi

Bagati repede raspunsuri, ca n-am timp nici de shopping

Urari pt nasicile de maine
Sa va traiasca finii si sa fie fericiti, sa aiba parte numai de lucruri bune, a aveti in continuare cu ei o relatie buna, frumoasa, si sa vb cat mai curand de trusoul de botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

repede sa fie ..whisky ,bere si o crema de whisky pt doamne.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

am luat un wisky autentic, o sampanie martini, si mai tre' bere...
sar'na Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Carmen foarte faina povestea ta :0) Cred ca o sa patesc si eu la fel ca mandra mea cea mica e tare rusinoasa...Ii trebuie vreo ora sa se obisnuiasca cu lumea noua si in timpul ala se suie la mine in brate si ma trage cu disperare de haine....De aia am si planificat sa ajungem acasa cu vreo 10 zile inainte de nunta ca sa aiba timp sa se obisnuiasca cu bunicii si sa se agate de ei .

Nasicilor de azi le doaresc sa le traiasca finii si sa aiba numai bucurii impreuna cu ei! Distractie maxima! Si nu uitati sa puneti poze! Ma ung la suflet pozele voastre.

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Helau,helau!
Gata si cununia noastra care binenteles a fost cu peripetii.
La 9.30 era programata la coafor si binenteles ca au intarziat programarile si am ajuns la 10.20 acasa in conditiile in care la 11 trebuia sa fim la primarie.
Nici nu stiu cand m-am imbracat eu ,cand am imbracat fata si cand am plecat de acasa..nu am mai apucat sa ma fardez deloc ,dar am ajuns la timp ca s-a intarziat putin si acolo.
Petrecerea a fost super,la ei la curte si a fost f multa lume,cam 60 de persoane .
Poze inca nu am dar o sa pun

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am revenit si noi.
si la noi cu peripetii.Eram programata la coafor la 14, la 15 trebuia sa plec acasa, in cond in care coaforul e la 5min de noi. Am ajuns acolo, tanti care trebuia sa ma coafeze pune bigudiuri unei tipe, eu nu mai avuisesem timp sa ma spal pe cap(parul mi-e blond -gri de la nuantator), ma spala una incepatoare pe cap, cred ca 20min ii ia, la 14.40 cand taoretic cineva trebuia sa-mi faca cocul imi pun bigudiurile in cap, mie mi se pare ceva ciudat la nuanta parului meu...stau 20' cu casca aia de ma trec toate transpiratiile, a, am uitat sa un, ca la coafor desi aveau calculator, nu aveau net, si nici mufa pt un stick de descarcat poze...Deci cocul Roxanei i l-am povestit io...Imi face un loc ff lejer, in fata in loc sa-mi stranga suvitele mi le lasa laaaaaargi...Acele de par imi ies destul de usor..........Cocul din spate arata ok , in fata nu-mi pleca si pace!
Dimineata, dupa nunta ma intreaba sora miresei daca cum,va io m-am vopsit dupa civila, ca-s mai deschisa ;la plete...Atunci imi pica fisa ca toanta aia de m-a spalat, mi-a dat cred, c-un nuantator blond,de imi lucea parul asa tare, ca la soare te mai puteai uita, dar la mine, ba!
La 15 trebuia sa fiu acasa, e am ajuns la 15.40, totul s-a decalat, m-am machiat repede, tati a imbracat fata, s-a imbracat si el, tel. suna , ai mei parinti(care dupa biserica trebuia sa preia fata) erau deja in fata florariei(ca sa tina ei lumanrile, pt la la noi in masina io n-aveam cum sa tin si buchetele si lumanrile),mai era s-un var de-al mirelui, ala saracu' 30'min pe putin ne-a asteptat...
La 18 trebuia sa fim la biserica, am ajuns acasa la mireasa cu 15 min inainte, cat sa ii rup turta si sa ne puna cocardele in piept(trandafirul meu a preferat sa stea orizontal tot timpul)
Am o singura poza cu mine, facuta de sot, si cu buchetul...restul, peste cateva zile.
Acus o pun in album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

nasa de 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Oooooooooooooo, super nasica! Cam zgarcita cu pozele! Insa te iert, Carmen pt ca ai lasat sa vedem si frumusete de dsoara de onoare!

Hai hai! Mai baga poze ca tocmai ce am apucat sa admir coafura...

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Carmen ai fost o nasica de nota 10. Abia astept sa vad mai multe poze!
Nasicilor care ati nasit deja, spuneti-mi si mie cum e cu platit preotul/biserica. Cam cit trebuie sa ii dam preotului dupa cununia religioasa?


Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput