cum sa procedez

cum sa procedez | Autor: angipangi

Link direct la acest mesaj

buna,

nu stiu cum sa procedez,am citit despre operatia de fimoza,ca nu e prea indicata,dar baiatul meu este programat la o clinica ptr investigatii si pe urma programat pentru operatie.Pana acum a folosit noaptea o crema ,poate poate ii va inmuia pielicica,dar nusi acum suntem trimisi mai departe.
mamici care ati mai trecut prin asa ceva,cum au reactionat copii si in ce a constat operatia?
putulica nu este dezvoltata ca a unui copil de 9 ani
multumim


teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

nu stiu ce sa zic referitor la subiect, nu am trecut prin asa ceva...
iti doresc multa bafta si sa treaca toate cat mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

multumesc,asta sper si eu


teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Buna Ricea,

Noi am trecut prin asta dar cand avea Serban mai putin de 2 ani si a fost o operatie ft simpla dar el avea fimoza partiala si a fost floare la ureche, a durat 1-2 min in care a urlat el si eu l-am tinut si am plans, a curs putin sange si la usturat vreo zi-doua cand a facut pipi si gata. Am plecat acasa imediat dupa interventie.

Va doresc bafta multa.

Nadina

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005 ) si Mara in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

simodina ,multumesc,sper asa sa fie si la el.

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Of..da de ce nu ati mers la dr mai devreme?

Sorana 20+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!


Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
citat din mesajul lui lorellay

Of..da de ce nu ati mers la dr mai devreme?

Sorana 20+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!


Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

ptr ca nu am stiutdoctorita lui nu sa uitat la putica lui decat o data sa vada daca i sa coborat outul.
Acum la control amanuntit ia descoperit fimoza.


teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

si noi am trecut prin asa ceva... dar din ce am inteles eu din ceea ce ai scris tu am crezut ca este altceva

la noi pediatra controla de fiecare data cand am mers la ea si baietelul mea de pe la 6 luni incepuse sa faca niste pungi cu o secretie alba care zicea ea ca daca nu se rezolva problema singura pana la un an, mai mult nu putem astepta si la vizita de control de un an l-a rezolvat ( fara programare fara nimic!!!) a curs un pic de sange au iesit si cele doua pungi de secretie... si apoi mi-a recomandat o crema sa-i pun pentru a nu se infecta pe baza de antibiotic si niste supozitoare impotriva durerilor pentru 2 zile (fara acest supozitor l-ar fi usturat la facut pipi)... dar pediatra zicea ca daca nu ar fi avut pungile cele doua am mai fi putut astepta... dar nu stiu sa zic pana la ce varsta...

si la cum vad eu lucrurile cred ca o sa am parte de asa ceva si la cel de-al doilea baietel...

in rest iti urez iara toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crainicanca spune:

salut,ricea.sunt si eu mamica de baiat,are 5 anisori,si eu astept sa se rezolve problema asta cu el.noi am fost de micut cu el la doctor la control si ne-au spus ca nu se poate face nimic pina la 3 ani.Mi-au spus sa incerc sa ii trag pielicica atunci cind face baita ca se mai moaie,si tot nu am reusit sa rezolv nimic.Am omis problema asta cu atitea pe cap o perioada dar acum ca mi-ai adus aminte trebuie sa mergem si noi de urgenta.Al meu are si niste pungulite mici mici albe,de grasime pot sa spun,sper...NU este asa dureroasa operatia cind o faci de micut dar acum la noi ca sunt mai mari cred ca da,vor simti ceva durere,bafta si tie si fii tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

multumesc pentru raspunsuri
din ce nea zis doctorul operatia dureaza 6 ore cu tot cu somn
dar nu stiu astazi si/a tras pielea si a mers mai sus nu stiu cat trebuie sa se duca dar poate scapa de operatie


teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

o mare cacealma si chinuiala pentru copil! cauta informatii, pe net sa vezi ce se spune si ce cred strainii despre astfel de operatii!
si pe mine m-a speriat un medic, cand era baiatul mic, dar mama nu m-a lasat sa-i fac. si acuma la aproape 10 ani, nu are NICI o problema. e perfect normal!
la noi se fac operatii pe banda, de fimoze, de polipi, de amigdale....de tot ce se poate ....



Kari

Mergi la inceput