Echografie abdominala!Unde?

Echografie abdominala!Unde? | Autor: starchi

Link direct la acest mesaj

Dragilor,

As avea nevoie de o recomndare pentru o echografie abdominala. Pls, help!! La cine? La ce spital/cabinet?
Eu l-am avut pe Matei internat la Gr. Alexandrescu si la echo abdominala i-au iesit rinichii mariti si bila la fel. Acum trebuie sa-i fac alta de control sa vedem cum a evoluat.
Prima ne-a facut-o directorul spitalului - Dr. Coriolan Ulmeanu, nu stiu in ce masura as putea ajunge din nou la el. Stiti un echografist bun? Sau dr. Ulmeanu are si cab particular?

Merci si astept raspuns!
Va imbratisez!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

O dr ff buna in eco este dna dr conf. Ioana Anca, o gasesti si la Medicover Plevnei sau la IOMC.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Dr.Stamate de la Medlife se pare ca este si el foarte bun. Daca intri pe site-ul lor, o sa gasesti acolo si programul dansului si tarifele.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

An,
Multumesc de raspuns! E specializata cumva pe echo pediatrica (sper ca ma exprim corect)? Intreb pt ca matei a avut un bazinet marit in perioada intrauterina si, la 1 an dupa nastere, am fost la sanador la dr. Iosup care a zis ca puiul e foarte ok, sa stam linistiti. Si am stat pana cand, pt niste varsaturi, am ajuns la Gr. Alex. Si la echo abdominala, mi-a tras o "sapca uda dupa ceafa" dr Ulmeanu cand a auzit ca l-am dus la echo la Iosup. Evident ca nu-l dusesem dupa capul meu ci la recomndarea dr. pediatru al copilului.

Asa ca mi-ar trebui unul specializat pe copii/rinichi&bila. O exista asa ceva?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Buna Alinuzza,

Merci, aceeasi intrebare, stii daca e cumva specializata pe echo pediatrica?

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

da, e ff specializata pe eco pediatrica.

eu am dus-o pe a mea la 10 zile (poveste lunga...) si atunci i-a descoperit o ectazie bazietala, adica probleme tot pe acolo pe unde aveti voi, am monitorizat-o ecografic lunar sau la 2 luni (dupa cum mi-a recomandat) timp de 8 luni pana mi-a confirmat ca s-a redus dilatarea si e in regula acum.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Si eu tot pe dr Anca de la IOMC o recomand. Am fost la ea pt eco abdominala si a fost super ok dna doctor. Noua ne-a dat vestea ca Deni are 3 rinichi dar asta e alta poveste. Important e ca ne-a linistit si ne-a explicat ce si cum.
Oricum se pare ca aparatul cu care lucreaza dansa este unul foarte bun, si pentru a merge acolo trebuie programare cam cu 2-3 saptamani inainte.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Noi am fost la Dr Stamate la Medlife.






Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

La Dr.Stamate am fost noi.
Nu stiu daca este neaparat specializat pe ecografie pediatrica, asta chiar n-as putea sa iti spun. Cert este ca face foarte multe ecografii la copii iar cand am fost noi, la usa lui erau numai copii.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terishka spune:

Si noi am mers trimisi tot de probleme cu rinichii la eco abdominala. Pe dr. Ulmeanu il gasesti la clinica Medsana, numai in cea din Primaverii am impresia ca e. Dureaza cam o saptamana de cand suni ca sa te programezi.

Dr. Stamate este medic la Budimex, deci imi imaginez ca este specializat pe eco pediatrica. Face si la Medlife intr-adevar, tot cam o saptamana dureaza programarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Buna fetelor!
Multumesc de raspunsuri. Am incercat sa-l gasesc pe dr. Ulmeanu, ca tot stia despre ce e vb, dar e in concediu, se intoarce in august cand sunt eu in concediu. Cei de la Medsana mi-au propus pe dr. Nitescu Viorela. Stiti careva ceva despre ea? E un medic bun?

O sa vad si daca dr. Anca si Stamate sunt in perioada asta available.

Pup

Mergi la inceput