O lume nebuna!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

da e adevarat traim intr-o lume nebuna
mai trist e ca e data in fiecare zi pe toate canalele de televiziune , la stiri

va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )

30+ cu razvan andrei

POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Tepes??? Acelasi care a omorat 20.000 de barbati, femei si copii si i-a pus in tarusi in jurul cetatii ca sa sperie dusmanii, Tepes?



Ala, da. Se pare ca functiona...

Si ai dreptate. E mult mai bine acum decat in trecut.
Cum pentru cine? Pentru hoti, criminali, violatori...

Am uitat sa intreb: eu n-am auzit de bebelusi trasi in teapa. Exista astfel de informatii?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Chiar asa, il vedem pe Tepes ca pe un erou?
Nu am spus ca ar fi tras bebelusi in teapa dar cand incendia satele intregi si omora toata po****tia banuiesc ca o facea de la 0 la 100 de ani fara discriminare.

Eu raman la parerea mea ca oricat de urat e azi in trecut a fost mult mai rau.
In istoria omenirii au existat tot felul de grozavii, care mai de care mai oribile...ucideri in masa, vanatori de "vrajitoare"...macar azi nenorocitii astia pot fi trasi la raspundere si inchisi.
La traficul de persoane e greu pt ca sunt multi implicati in "afacerea" asta, chiar si politie si din pacate exista cererea foarte mare.

Recent am vazut filmul Taken cu Liam Neeson si m-am cutremurat toata...

Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604


Ma surprinde nostalgia dupe un sadic ca TEPES din partea cuiva ca tine




Nu stiu de ce esti asa surprinsa, desi nu cred ca nostalgie e cuvantul potrivit.
Si mai cred ca n-ai cum sa compari starea de infractionalitate din prezent cu cea din trecut (nici macar trecutul de pe vremea lui Ceausescu), doar pentru faptul ca intotdeauna au existat criminali, hoti sau altii ca ei. Nici macar nu trebuie sa caut vreo statistica, toata lumea reclama nesiguranta in care traiesti zi de zi.
Si toti suntem de acord ca asta vine de la proasta aplicarea a legilor (macar alea care exista), ca politistului ii este frica pur si simplu sa faca ce trebuie.
De aici pana la asocierea sigurantei noastre cu un nume arhicunoscut prin metodele lui, nu mai e un pas.
Eu inteleg de la cei care-l evoca pe Tepes ca tanjesc mai mult dupa dreptate decat dupa Tepes personal, e o figura de stil...asa ca mi se pare inutila ravna cu care este analizat domnitorul, spre a se dovedi ca nu-i potrivit in zilele noastre. Cat despre utilitatea lui in trecutul acela, e mai greau sa-l judecam.

gabi, spui ca te-a ingrozit Ramaru...pe cine n-a ingrozit? Orice femeie tanara din acele zile mergea mai temator pe strada.
Dar poti sa compari perioada aia cu cea de acum, in care saptamanal apare cate un criminal, la fel ca Ramaru?
Eu nu pot. Pentru ca pe mine ma doare-n cot de persoana mea, dar am trei fete si le las eu in grija lui Dumnezeu, dar parca as mai dori si un nepotel de-al lui Tepes aici, pe pamant...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da de Terente-Regele Baltilor ce stiti? Am auzit ca a bagat groaza in multa lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Tot o dati cu Rimaru in sus Rimaru in jos...si nici nu merita asa multa atentie.
Uite aici lista Top 10....primul don Pedro a omorit 300.
Cica omora 4 femei/saptamina....ce naiba facea in restul zilelor nu stiu.

http://www.associatedcontent.com/article/199066/top_10_serial_killers_of_the_world.html?cat=17

Pe criminalul 2 il chema Luca cica a omorit 3000 si cum e pe locul 2 nu prea inteleg. Pe locul 3 e unul din Germania...85 de femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da de Terente-Regele Baltilor ce stiti? Am auzit ca a bagat groaza in multa lume.




A bagat, a bagat, dar ce mai groaza!
Groaza e expusa la Mina Minovici, cu tot cu tatuaj!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

[quote]citat din mesajul lui Guestus

Da de Terente-Regele Baltilor ce stiti? Am auzit ca a bagat groaza in multa lume.




A bagat, a bagat, dar ce mai groaza!
Groaza e expusa la Mina Minovici, cu tot cu tatuaj!



e pe naiba....au schimbat aia la muzeu originalul cu o copie prost facuta.
a mai fost un subiect aici pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

am gasit pt. prima oara o poza care presupun ca e a lui terente
http://monicellu.files.wordpress.com/2008/04/terente.jpg&imgrefurl=
un tip absolut neremarcabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Poate ca "nebunia" se promoveaza mai mult ca oricand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui makydenis

Poate ca "nebunia" se promoveaza mai mult ca oricand...

Infinitului de viata i-am zis MAMA



asta e sigur.
cand s-a creat un jurnal de stiri special numai pentru stiri macabre, inspaimantatoare, care te lasau fara grai etc., acele stiri le la ora 5, lumea a parut sa devina mai nebuna decat era pana atunci.
probabil ca lumea n-a "innebunit" brusc, dar impresia lasata asa a fost.

Mergi la inceput