mirese de noiembrie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

am trimis ieri melodia,sper sa o fi primit.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna

multumesc pentru ajutorul pe care mi-l dai . sunt oricum asa de multe de facut si timpul este scurt . nu am primit inca melodie probabil pentru ca nu se vede in adresa de mail _ underline-ul dintre ancutza si tutuianu . inca astept .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

am trimis din nou,oare ai primit-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:



multumesc mult . am primit melodia si acum o ascult a z-a oara .

astept numai vesti bune de la tine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

spune-mi ce nu trebuie sa faci la sau inainte de nunta . sunt pe dinafara cu obiceiurile si pe internet sunt asa de multe pareri ..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

daca ma intrebi ceva concret,ce sa faci sau nu,iti zic.
Acum nu imi dau seama ce am sau nu am facut, inainte sau la nunta.
Atat imi amintesc doar ca nu m-a vazut mirele in dimineata nuntii,nu mi-a vazut rochia pana au venit dupa mireasa.
LA biserica ,se zice ca daca il calci pe picior,vei fi tu sefa in casa....eu nu l-am calcat,pt ca n-am vrut
Am zis ca-l las pe el sa fie sef in casa,sa se streseze cu problemele
Apoi cand m-am imbracat mireasa m-au sfatuit femeile sa iau chilotii invers pe mine(i-am luat pana la urma)

Astept sa ma mai intrebi,ca nu mai stiu acum ce sa-ti mai zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

mersi pentru idei

nici eu nu-l voi calca ca avem o relatie frumoasa asa ; mai bine el sef in casa ca este mult mai rational si mai cumpatat .

sa ai ceva albastru ? domnisoarele de onoare cu cocarda - floare in piept sau cu buchet de mana ? tu cum ai facut si cine ti-a fost domnisoara de onoare ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ceva albastru e jarteaua. Nu stiu ce buget ai tu alocat pt flori dar sa te pregatesti pt multi bani daca vrei cocarde de mana la d-re de onoare. Sora mea a avut nunta sambata, intr-unoras de provincie, si pe cateva aranjamente (a fost o nunta destul de mica), buchete si lumanai, o arcada cu un buchet...au fost 12 miliona. Poate e putin dar pt aici nu e.
Uite cateva poze http://community.webshots.com/album/564682535eAldBY


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Domnisoare de onoare nu am avut deloc.
Albastra mi-am cumparat jartiera dar am uitat sa o pun pe picior,dar m-am putut marita si asa.

Posetuta am avut-o imprumutata,voalul,rochia tot imprumutate.
Mi-am cumparat eu un set de colier,cercei si diadema care le-am purtat la nunta.

Crinutz,frumoase aranjamentele florale de la nunta sorei tale,dar cum ii ziceam si eu Gabrielei,costa destul de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daveco spune:

ma introduc si eu in vorba ca ma interesa subiectul.cateva aranjamente adica cate?avand in vedere ce frumuseti de aranjamente am vazut la nunta surorii tale,mie mi se pare f.f. convenabil.

Mergi la inceput