caucior pentru vara

caucior pentru vara | Autor: codita_27

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Am si eu nevoie de un sfat din partea celor cre au mai trecut cu printr-o vara.Eu am un baietel de 7 luni si nici nu au venit caldurile cele mari si am observat ca transpira pe spate si la ceafa stand in carucior.Avem un carucior sport de la Douceur dar care nu este special pentru vara.Spuneti-mi va rog ar trebui sa cumpar un carucior peru vara?!

O mama de Darius super fericita !!! (14.11.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ca sa nu dai banii degeaba ar trebui sa gasesti un carucior cu husa din bbc, nu plastic 100% cum sunt toate. problema e ca nu se gasesc. cel putin eu una n-am gasit. cu chiu cu vai am gasit un scaun de masina cu husa din bbc.

pt carucior poti face tu o husa, sau pur si simplu ii pui ceva din bbc in el. un prosop, un material..ceva.


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Exista niste huse, din prosop, pentru caruciorul Inglesina Zippy. Se potrivesc si la alte modele Inglesina, cred ca la Magnum, dar nu sunt sigura. Sunt convinsa ca se potrivesc si la alte carucioare. Sunt extraordinar de bune, dar...sunt foarte scumpe. Ca sa nu mai vorbim de Inglesina Zippy....

Pe site-ul Inglesina sunt niste numere de telefon, poti vorbi cu distribuitorul, sa-l intrebi daca mai are huse si daca nu se potrivesc si la alt carucior. O sa-ti spuna, e foarte amabil....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

Nici eu nu am vazut carucior cu husa din bbc(caruciorul ptr vara este doar mai usor(4-7kg)si are rotile mai mici)
Dupa cum spunea dianocica husa o poti confectiona,pui un scutecel sau cumpara separat din magazin.Aici se gasesc huse bbc ptr carucior, scaun de masa, masina in orice magazin gen carrefour sau in cele specializate articole copiii.Costa in medie 20 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita_27 spune:

Multumesc mult fetelor pt raspunsuri. O sa caut o husa din bbc care sa se potriveste caruciorului meu.Mi-ati fost de mare ajutor.

O mama de Darius super fericita !!! (14.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

doar cateva marci (cele mai scumpe si renumite)au si linia lor de accesorii personalizate, exista insa si cateva modele de huse universale

Mergi la inceput